Wpis z mikrobloga

#komputery #morele #xkom
Zamówiłem dziś płytę główną w jednym ze sklepów ze sprzętem, która chyba była uszkodzona. Za nic w świecie karta graficzna nie przestała obrazu.po paru godzinach walki, zdecydowałem się zwrócić płytę do salonu. Dostałem info że oni te płytę wysyłają do producenta do weryfikacji. I tu moje pytanie, zakładając że płyta była uszkodzoną a producent stwierdzi gdzieś wadę fizyczną, to pewnie będzie mój problem tak? Jak można było wyjść z tej sytuacji gdy się okaże że np jeden pin jest wygięty?
  • 13
  • Odpowiedz
  • 0
@L3gion: nie zauważyłem żadnego uszkodzonego pina, więc jeśli to inna część płyty co do której nie mogłem stwierdzić na oko że padła, to nadal będzie mój kłopot? Pytam bo jako laik mogłem już w sklepie dostać gruza i nie wiedzieć o tym i okaże się po weryfikacji że sklep uważa że to się popsuło w moich rękach.
  • Odpowiedz
  • 0
@Sla_Voy: kupiłem on-line z odbiorem w sklepie dziś rano. Dziś pod wieczór próbowałem oddać powiedziano mi że muszą wysłać do serwisu i że mam przyjść jutro bo formularz zwrotu zadziała im po 24h. Brzmi to dziwnie, czy to standardowa praktyka @x-kom ? Zastanawiam się czy nie lepiej zrobić zwrot on-line paczkomatem.
  • Odpowiedz
@Reinmar93: Po rozpakowaniu płyty, warto sprawdzić czy jest fabrycznie nowa, nie nosi śladów wcześniejszego używania.
Następnie dokładnie przyjrzeć się pinom w gnieździe procesora, czy nie są zgięte, uszkodzone.
Można zrobić kilka zdjęć smartfonem pod rożnymi kątami i powiększyć w programie graficznym po zgraniu na komputer.
Bardzo dobrze to widać, po jednogwiazdkowych komentarzach, pod różnymi modelami płyt głównych na amazonie.
Nie ma znaczenia, czy to płyta za 500zł, za 2500zł, zawsze znajdzie
Pawci0o - @Reinmar93: Po rozpakowaniu płyty, warto sprawdzić czy jest fabrycznie nowa...

źródło: 817iiLkwEPL

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@SiDi: Płyta jest 3 tydzień w serwisie Asusa. Już mi powiedzieli że jeśli piny są wygięte to pozdro i 600zł w plecy. Sam się chyba wystawiłem na strzał, mogłem zwrócić płytę bez wspominania że ona nie wstaje.
  • Odpowiedz