Wpis z mikrobloga

Zakupiłem na niemieckim amazonie rzecz której nie chciałem brać na firmę. Jeśli na amazonie zakup jest zza granicy to Amazon nie nalicza mi vatu. Co się dzieje jeśli nie zaksięguję tej faktury. Wiem, ze jesli bylaby to polska faktura to nic sie nie dzieje (bo podatek jest wliczony itd), ale co w przypadku gdy jest to zagraniczna faktura? #firma #jdg #amazon #finanse #podatki
  • 8
  • Odpowiedz
@wiesiu2: nie, jest znacząca różnica.

W polsce możesz sobie kupić cokolwiek na jdg i tego nie rozliczyć - ALE VAT ZAPŁACIŁEŚ
Urzędu więc to za bardzo nie interesuje skoro nie chcesz rozliczać vatu i kosztów.
Pewnie inna bajka byłaby jak byś kupował towar który ma stawkę 0 VAT lub zwolnienie z VAT.
Takich się kontroluje z marszu.

W przypadku właśnie zakupu na firmę w EU - MASZ ZWOLNIENIE Z VAT
I
  • Odpowiedz
@nairamk spoko, tylko tu mówimy o rozliczeniu vatu a pytanie dotyczyło księgowania faktury w jdg. W mej opinii tej faktury w kpir uwzględniać nie trzeba. Co innego zapłacić podatek od niej... Ale dobra, op ma księgowa, niech ogarnia ;)
  • Odpowiedz
@MirkoSyrko: Jeśli Amazon wystawił na Twoją działalność fvat 0%, to musisz to rozliczyć w swojej działalności - najwyżej zaraz po tym wycofaj ten produkt z działalności (ale vat w ten sposób i tak zapłacisz). US "widzi" fakturę 0% która została na Ciebie wystawiona, więc jak jej nie rozliczysz to prędzej czy później i tak powinni po to przyjść.
  • Odpowiedz