Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy

Rozważam skompletowanie prostej garażowej siłowni. Jako że przestrzeń jest dość ograniczona to wolałbym sprzęt który będzie leżał pod ścianą i w gdy najdzie czas na trening będę go po prostu rozkładał. Z tego powodu odpada niestety na razie rack i gryf.

Na początku myślałem nad:

- zestawem hantli stałych, do ~30 kg,
- ławeczką,
- matami,
- drążkiem do podciągania do przywiercenia do ściany

Niestety ceny za hantle mnie troche zaskoczyły. Oryginalny budżet zakładał powiedzmy max 5000 zł ale widzę że na prawdę ciężko będzie skompletować nowy sprzęt sensownej jakości w tej cenie. Opcje jakie widzę to:

1) polowanie na używane hantle na olx/allegro,
2) kupno hantli regulowanych. Polecacie jakieś konkretne? Te z którymi miałem styczność niestety nie były ani zbyt wysokiej jakości ani wygodne w regulacji. Na youtubie wyskoczyły mi też takie z "wbudowaną" regulacją (np. https://powerblock.com). Nie mam pojęcia czy są warte ceny.

Jak z ławeczką i drążkiem? Są jacyś sprawdzeni producenci/sklepy?
  • 12
  • Odpowiedz
@oberpass: moim zdaniem nie ma co kombinować, to jest prosty sprzęt, ma ważyć i tyle. Nie orientowałem się w cenach, ale czasami na fb wyskakują mi ogłoszenia to ławeczka z gryfem +100kg obciążenia to koszt 1200-1500zl. Wolałbym już wydać tyle niz tyle co sugerujesz na hantle. Miejsca to zajmie podobnie No i szansa, ze coś stanie się z gryfem jest o wiele niższa niz w przypadku tych regulowanych hantli.
Jest to
  • Odpowiedz
@oberpass: half racka możesz kupić takiego przykręcanego do ściany z wysuniętymi zdejmowanymi ramionami na sztangę, jak je zdejmiesz to zajmie ci raptem ~20cm przestrzeni, gryf też nie musisz kupować 220cm a jakiś krótszy

wtedy też kupując hantle możesz znaleźć takie gdzie możesz dokładać obciążenia tależami o takim samym otworze jak masz gryf
  • Odpowiedz
@oberpass: spokojnie za tyle zrobisz fajną siłkę. Odpal OLX i poszukaj użytek, teraz ceny sprzętu spadły mocno. Pamiętaj żeby stojaki oraz ławkę kupić oddzielnie, a nie taki zestaw, gdzie ławka jest na stałe ze stojakami. Co do hantli - kup na początek kilka sztuk, nie musisz miec przeskoków co 2 kilogramy.
  • Odpowiedz
@oberpass: Do takiej domowej siłowni to ja bym polecał na początek zwykłe hantle regulowane i najwyżej sobie będziesz z czasem dokupował kolejne już ze stałym obciążeniem. Ja mam od jakiegoś czasu żeliwne od kawmetu i wydają się spoko.
  • Odpowiedz