Wpis z mikrobloga

  • 4
@Franekdolas23: jakaś "samochodowa" typu weneckie lustro, spore zaciemnienie, tak z 50% myślę, jest gówniana w klejeniu albo ja jestem takim ciulem, bo żeby rozkleic warstwę ochronna musiałem uzyć mikroskopu i skalpela. Po za tym odbija dużo światła, kiedy kleiłem to największe okno w pełnym słońcu(tak to #!$%@? pomysł bo woda szybciej parowała niż ja kleiłem) odbite słońce grzało tak mocno że nie mogłem zbyt długo tego wytrzymać, prawie jak przypalanie przez
  • 0
@Alert997: folia jest dość tania, kupowałem najtańszą z najtańszych, myślę że ok 20-30 zł za rolkę 50x300cm. Czasu zeszło dużo bo narzędzia miałem kiepskie, te dołączone do zestawu. Sama folia też masakra, żeby ją rozkleić, namęczyłem się z tym mocno. Konieczne kup/przygotuj sobie rakle, skalpel i dobry dozownik/rozpyplacz wraz z odpowiednim płynem/preparatem. bo sama woda do zło, do kolejnych szyb dodałem płynu do mycia naczyń, było trochę lepiej ale rakla i
Pan_Slon - @Alert997: folia jest dość tania, kupowałem najtańszą z najtańszych, myślę...

źródło: IMG_0875

Pobierz
tak z 50% myślę


@Pan_Slon: rączej 80-90

70% przepuszczalnosci (czyli pochłaniają 30) mają standardowe szyby w przednich drzwiach współczesnych samochodów (bo tyle dopuszcza prawo) a ledwie to widać.

Ja w Lidlu dorwałem srebrna siatkę na owady, ale kurła ostatnia sztuka została, muszę przetestować

A co do rozkleniaja to sposób jest banalny: 2 kawałki taśmy klejącej
  • 0
uważaj jak masz trzyszybowe okna, bo ponoć się wtedy folii nie nakleja no mogą pęknąć albo się rozszczelnić.


@bambadjan: jeżeli przyjąć klejenie od wnętrza to bardzo mozliwe że masz rację, ja kleje od zewnątrz bo zysk z odbicia największy i chyba najmniejsze działanie na okno, choć warunki najgorsze dla trwałości folii
@Pan_Slon i wczoraj też kładłem u siebie mimo że wszystko lepiej (sory) to i tak na drugą większą szybę poszukam kogoś bo cała łapę pociąłem sobie nożem do tapet odcinając te cholerne naddatki folii ;p