Wpis z mikrobloga

To już 6 miesiąc, kiedy nie słodzę kawy ani herbaty. Nie kupuję żadnych słodyczy, unikam wszystkiego co słodkiego, ale czasami zjem. Tak od święta, jakiś placek czy coś.

Przez te 6 miesięcy zjechałem 3kg, z 88kg na 85kg.

Kawa smakuje mi znacznie lepiej xD

To nawet nie jest #dieta tylko świadomy wybor
  • 13
  • Odpowiedz
@jalop ja też odstawiłem cukier do kawy, ale tylko i wyłącznie z czystego lenistwa XD
I faktycznie, kawa smakuje lepiej. ten gorzki strzał w pysk z rana...

( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@pieczony_szczur_z_ogniska: To co napisałeś jest bez sensu, bo to kwestia ile ktoś jadł słodyczy, i jak zmienił się bilans kcal po zaprzestaniu jedzenia słodyczy,

Wiec codziennie jak zjadłeś 2-3 tabliczki czekolady (lub równowartość) codziennie, a reszta posiłków bez zmian to może i było 1kg na tydzień. (7k-10k z słodyczy na tydzień)

Jak ktoś np codziennie słodzi około łyżeczkę, i co drugi dzień je np. baton-wafelka, to w tygodniu z słodyczy uzbiera
  • Odpowiedz
@kukurydzapomidor: Moze dam Ci wiecej szczegolow. Jak pilem alkohol i jadlem slodycze to tylem. Jak przestalem pic waga sie zatrzymala. Jadlem duzo tak jak wczesniej. A jak tylko odstawilem slodycze to waga -1kg tydzien w tydzien. I to bez katowania sie i glodowania. No ewentualnie pod samiutki wieczor godzine przed pojsciem spac ale no przeciez nie bede sie obzeral na noc.
  • Odpowiedz
@jalop: jak ja odstawiłem cukier, to po kilku tygodniach wszystko co było wcześniej słodkie jak czekolada, ciasta, cola zaczęło być słodkie do porzygu, więc powrotu do cukru już nie było. Teraz tylko herbatę słodzę, a poza tym praktycznie słodkiego nie jem i nie piję (i cukru i słodzików).
  • Odpowiedz
@jalop: taki protip jest jak ktoś jednak lubi lekko słodki posmak kawy/herbaty to dodać inulinę. Jest naturalna, 10x mniej słodsza od cukru i dobrze działa na kichy bo to praktycznie błonnik
  • Odpowiedz