Wpis z mikrobloga

Samiec błotniaka łąkowego przekazuje w locie pokarm samicy.

Ptaki te obecnie bardzo często gniazdują w pszenżycie, pszenicy, życie, rzepaku i jęczmieniu, co niestety często kończy się rozjechaniem młodych w gniazdach przez kombajny. Jestem jednym z wolontariuszy, którzy pomagają je chronić - w tym celu za zgodą rolników stawiamy małe ogrodzenia (1,5x1,5 m) wokół gniazd, aby były one widoczne dla rolników i kombajnistów. Dla szerzenia świadomości dodaję tagi #rolnictwo.

Więcej ujęć całego procesu..
--
Jeśli spodobało Ci się to zdjęcie to zapraszam do obserwowania tagu #sedrosfoto i odwiedzenia mojego fotobloga, gdzie znajdziesz więcej moich zdjęć.

#fotografia #mojezdjecie #tworczoscwlasna #przyroda #natura #ptaki #blotniak #blotniaklakowy #ptakidrapiezne #ornitologia
sedros - Samiec błotniaka łąkowego przekazuje w locie pokarm samicy. 

Ptaki te obecn...

źródło: 20230702_101800_1678

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
Jestem jednym z wolontariuszy, którzy pomagają je chronić - w tym celu za zgodą rolników stawiamy małe ogrodzenia (1,5x1,5 m) wokół gniazd, aby były one widoczne dla rolników i kombajnistów.

@sedros: Szanuję! ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
  • Odpowiedz
@sedros: wow, opowiesz coś więcej o tym procesie? Skąd wiecie, że na danym polu jest gniazdo? A jak już znajdziecie gniazdo, to czy rolnicy zwykle się godzą na taki płotek, czy raczej są niechętni?
  • Odpowiedz
  • 3
@Vic124: Ptaki z jakichś dziwnych przyczyn potrafią co roku zajmować dokładnie te same pola (co ciekawe mowa różnych ptakach), więc wiadomo gdzie mniej więcej szukać. Jeździmy w te miejsca i czekamy właśnie na transfery. Gdy samica ląduje z pokarmem w gnieździe to wiadomo gdzie ono jest. Wtedy kolega, zawodowy ornitolog, idzie do gniazda, a ja go naprowadzam, żeby nie zszedł za bardzo na bok. Kolega sprawdza gniazdo - czy są jajka,
  • Odpowiedz