Wpis z mikrobloga

Chce przesiąść się z Samsunga na Iphona, ale nie wiem tylko czy dam radę z ios. Ktoś po przesiadce z androida na apple nie żałuje decyzji? Trochę obcowałem z iphonem dziewczyny i w obsłudze jest jakby mniej intuicyjny. Jeszcze ten faceid zamiast odcisku palca...
#android #ios #samsung #iphone
  • 16
  • Odpowiedz
@kalu85 szybko idzie przestawić. Aczkolwiek najbardziej mi przeszkadza że czasami nie działa swipe i przycisk cofania jest w lewym górnym rogu i nie sięgam jedna dłonią
Ale poza tym wszystko na plus
  • Odpowiedz
@kalu85: face id dziala tak zajebiscie ze jestem w szoku, nigdy niecej odcisku palca. a sam system jest mniej konfigurowalny ale dla mnie to zaleta bo juz nie mam 15 lat zeby miec tyle czasu na grzebanie w ustawieniach. Wlaczasz telefon i dziala zwyczajnie.
  • Odpowiedz
Ja przesiałem się z S22 na Ip 14pro. Są różnice, inaczej to działa. Odcisku palca mi nie brakuje - uwielbiam faceID. Wkurza mnie np. brak opcji włączenia aparatu po podwójnym wciścięniu blokady - ale przez to zacząłem wszędzie płacić telefonem/zegarkiem :D Wkurza mnie też bibliotek zdjęć - nie masz ich w plikach a w jednej bazie. Przy eksporcie zdjęć na serwer NAS tracę niestety datę wykonania itp :/
  • Odpowiedz
@getin nie działa szybciej (Face ID nawet się nie zauważa). A w lato jak się spoci ręka to już istny dramat, bo trzeba czekać, aż wywali błąd, by wpisać PIN, a w zimę problem z rękawiczkami.
  • Odpowiedz
@kalu85: Siadasz na 2-3 godziny z nowym telefon i ustawiasz wszystko po kolei pod siebie. FaceId można olać i zrobić normalny pin.
Jak każdy system, iOS też ma jakieś mikro-bolączki. Na część jest obejście, części nie zauważysz, na część rzucisz "#!$%@?ą" i stwierdzisz, że w sumie to i tak tego nie potrzebujesz...
  • Odpowiedz
@kalu85: Nie wiem czy bym nie wrócił, po prostu potrzebowałem sprzętu do pracy do rozdzielenia pracy na kilka projektów bez konteneryzacji i postawiłem na macOS + iPhone - u mnie to się sprawdza jak do tej pory
  • Odpowiedz