Wpis z mikrobloga

@obieq dzieki, czytalem to ;)
ale nie chce zebys myslal, ze ja w tamtej dyskusji chcialem Cie atakowac czy cos, bo nie bylo to moim zamyslem.
Ale jak juz wieksze firmy zaczynaja sie tym tematem interesowac plus wplywa to jednak na sektor zatrudnienia jakim jest chociazby zamrozenie przyjmowania nowych ludzi albo bardzo uciete rekrutacje.

a co Ty o tym myslisz? generalnie pracujesz w IT?
@Volantie: to już prędzej ja Ciebie. Nie chodzi mi o o atak tylko chcialbym na tym tagu poczytać coś ciekawego, a zamiast tego wiecznie ta nagonka nietechnicznych frustratow jak to chatgpt wszystkich pozwalnia, albo jakieś baity/gównowpisy.
Pracuje w IT 4y konsultant +5y backendev. Zamrożenie i przyjęcia ludzi to bardziej wynikają z niepewnej sytuacji makro (ewentualnie przehype'owania w ciągu ostatnich paru lat), ale tego większość czytaczy gównoartykułów nie rozumie więc lepiej stawiać
@obieq jakiego przehypowania? Od 2 lat wszędzie widzę artykuły ze brakuje tysiące programistów to i nie dziwota, że ludzie próbują swoich sił.Coś w tej branży mocno poszło nie tak i el dorado się skończyło