Wpis z mikrobloga

Ale jestem z siebie dumny. Na trasie E7 z Gdańska kierowca tira postanowił rozpocząć manewr wyprzedzania. Nie byłoby w tym nic złego gdyby nie fakt, że użył kierunkowskazu zaraz po rozpoczęciu zmiany pasa na lewy oraz miał w dupie fakt, że zmusił mnie do awaryjnego hamowania. Jakbym nie jechał z rodziną to zapewne myślałbym teraz na co pójdzie kasa za przerysowany bok. Ale mniejsza.

Powiadomiłem policje, że jedzie wariat w kierunku Elbląga, opisałem sytuacje. Dyżurny skontaktował sie telefonicznie i prosił, abym jechał za tym kierowcą. Opisałem co i jakie auto i przed nowym dworem Gdańskim wyprzedził nas nieoznakowany radiowóz i nakazał jechać za nimi.

Teraz co najlepsze. Kierowcy chciano dać 1000zł mandatu i 15 punktów karnych. Wszystko spoko, gdyby na jego koncie nie było już punktów, ale potem zaczęło się odgrażanie w moją stronę. Policjanci postanowili odstąpić od ukarania i skierowali wniosek do sądu oraz zatrzymali blankiet prawa jazdy czy jak sie to tam zwie. Typ tłumaczył sie tym, że ma płacone od kilometra i te przepisy to celowo są aby ich zniszczyć a ja SPECJALNIE WIDZĄC, że on chce wyprzedzić to przyspieszyłem, aby sprowokować sytuacje.
Jak pan to wytłumaczy? Mówię, że jeśli jest pewien to mogę udowodnić, że jest inaczej. Ten idzie w zaparte a w tym czasie zgrałem film z kamery, który pokazuje moją prędkość wg gps tj 126km/h, lewym pasem jechałem od około 200 metrów, ponieważ aktywny tempomat zaczął mi wytracać prędkość.
Po chwili przyjechał drugi patrol z jakimś narkotestem i kazali typowi wymacać sobie buźkę, tj pobrać ślinę. Wynik pozytywny. Typka zawinęli, telefon do szefa i co dalej to nie wiem. Mam być tylko wezwany jako świadek i udostępnić nagranie na policji.

Zapewne napiszą o tym w gazecie internetowej więc plusujących zawołam jak tylko wpadnie coś w rozgłos.

Także typ swoim wybrykiem przez "płacone od kilometra" stracił prawo jazdy, stracił prace a jego rodzina prawdopodobnie wpadnie w długi. Wszystko przez to, że jeździ jak debil, potem sie odgraża a na końcu kłamie.

A na końcu kierowcy sie dziwią, że normalni ludzie mają ich za debili.

#bekaztransa #zycietruckera
  • 56
  • Odpowiedz
  • 4
@tomazzo69 @girlsjustwannahavefun @freezen360
Wydaje do DE pdo koniec tygodnia i tam mam światłowód to pojdzie to na yt w trymiga a tu jak wrzucałem to koniec miał być za 29 godzin więc bez jaj z tym moim transferem. A nie umiem obrabiać programami i nie mam takich. Serio zaufajcie a nie pożalujecie. Tu w pl to mam od t mobile i non stop przeciazony nadajnik.
  • Odpowiedz