Wpis z mikrobloga

@TakiSeLogin: Próbowałeś pilnikiem ścieniać paznokcia? Chodzi to, żeby spiłować równolegle do jego powierzchni - na w miarę całej powierzchni, tak że paznokieć jest cieńszy i robi się bardziej miękki. Wtedy ciało może łatwiej wypchnąć paznkocia i ukształtować go tak, żeby nie wrastał.

Mi ten patent sprzedał chirurg na prywatnej wizycie, po tym jak naprawił wrastającego pazura u nogi. Jak tylko zaczyna mi się coś dziać to stosuję tą metodę i zawsze
  • Odpowiedz
@TakiSeLogin: Polecam, mało inwazyjna metoda, a pomaga. Tylko, że niestety już nie w zaawasowanych przypadkach, wtedy trzeba tak czy siak problematyczny kawałek wyciąć, a po tym ścieniać pazura j/w i powinien się dobrze ułożyć.

PS. Pierwszy raz jak miałem ten problem, to mi na NFZ całego paznokcia sciągał konował i potem miałem gehennę z opatrunkami jak to się przyklejało do rany po paznokciu...
  • Odpowiedz
@TakiSeLogin: Mnie na szczęście dobrze znieczulił wtedy, ale to też było ciekawe. W dużego palca u stopy, żeby znieczulić, trzeba wkłuć się z dwóch stron od góry. Konował, który mi to robił, zamiast wyciągnąć igłe i wkłuć w drugim miejscu ponownie, tylko ją wyciągnął nad kość palca, tak że była dalej pod skróą i przejechał mi po kości na drugą stronę aż zazgrzytało xD.

Natomiast samo rwanie narzędziem nie bolało, ale
  • Odpowiedz
@TakiSeLogin: jak ci nie szkoda szekli, to wizyta u podologa. Specjalista w dziedzinie stóp.
Chirurg to jest rzeźnik, wyrwie i zadowolony z siebie. Podolog będzie naprawiał, między innymi klamrą właśnie. I powie ci jak dbać, żeby zapobiec nawrotom.
  • Odpowiedz
@TakiSeLogin: w zeszłym roku z synem przerabiałem ten temat. Kilka wizyt u podłoga ale problem bym za duży, skończyło się na plastyce wałów przypaznokciowych. Ale teraz jest spokój. Nikt paznokci nie zrywał. Jak chcesz więcej info to pytaj na priv.
  • Odpowiedz
@TakiSeLogin: Tylko podolog, sam wydałem kilka tysiecy na chirurgów i gówno dało wycinanie. Kilka wizyt u podologa, jakies pol roku kuracji i od 3 lat jest zajebiscie
  • Odpowiedz
@TakiSeLogin też przerabiałem chirurgów i wyrywanie, zdecydowanie nie polecam. Polecam za to podcięcie boku paznokcia laserem - kilka lat temu dawałem za to prywatnie 250zl i spokój
  • Odpowiedz