Wpis z mikrobloga

Kiedy w tym kraju będzie normalnie? Na każdym kroku próbują robić ludzi w #!$%@?.
Kumpel poszedł do nowej pracy. Umowa na minimalną krajową, ale faktycznie dostaje sporo więcej niż minimalna. Wiadomo, jak to w januszexie. Zachorowało mu się i czas, który spędził na zwolnieniu lekarskim miał płacone z minimalnej krajowej.
Inny znajomy ogarnia sobie działkę wokół domu. Zamówił ziemię do ogrodu. Drogie to jest, bo prawie 2k za wywrotkę, a potrzebował kilka wywrotek. Dopóki był na działce, to dwie pierwsze wywrotki przyjechały z dobrym towarem. Później musiał wracać do pracy i pod jego nieobecność już inny towar mu przywieźli, gorszy i przykryli tym lepszym.
Budowałem dom. Praktycznie każdej ekipie trzeba było patrzeć na ręce i dosłownie WYMUSZAĆ wykonanie poprawek. Poprawki zazwyczaj były robione na #!$%@?...
W innych krajach jest tak samo? Mirki z tagu #emigracja napiszcie, czy Polacy za granicą tak samo robią wszystkich w #!$%@?? Albo czy statystyczny Niemiec/Anglik/Holender tak robi?
#januszebiznesu #zalesie #oszukujo
  • 19
  • Odpowiedz
Kumpel poszedł do nowej pracy. Umowa na minimalną krajową, ale faktycznie dostaje sporo więcej niż minimalna. Wiadomo, jak to w januszexie. Zachorowało mu się i czas, który spędził na zwolnieniu lekarskim miał płacone z minimalnej krajowej.


@inko-gnito: A kogo to wina? Jak on oszukiwał z pracodawcą "system" żeby więcej zarabiać pod stołem to było OK, ale jak przyszło do zwolnienia lekarskiego to chce więcej niż na papierze? xD Pytanie czy na
  • Odpowiedz
  • 0
@haosek: oczywiście, że wina pracodawcy. Tylko takie umowy daje (na minimalną krajową). Masz wybor- albo podpisujesz umowę na minimalną, albo szukaj pracy gdzie indziej.
  • Odpowiedz
@inko-gnito: Czyli co, chcesz powiedzieć, że każdy pracodawca daje na papierze minimalną i wszyscy pracują "formalnie" za minimalną a ewentualnie reszta pod stołem? Może w jakiś Januszexach gdzie pracuje 5 osób tak jest, bo swojski klimat i szukają oszczędności, ale większe firmy maja #!$%@? w takie kombinowanie.

Zacznijmy najpierw siebie szanować, a potem wymagać od innych i mówić, ze coś jest nienormalne. Ja nie podpiszę umowy z takimi z kombinacjami pod
  • Odpowiedz
  • 0
@haosek: ściana tekstu z teoretyzowaniem i filozofowaniem. A życie swoje... Co do przykładu z listonoszami, to niezła bajka, czekałem gdzie w niej się pojawia smoki.
  • Odpowiedz
  • 0
@haosek: wrzucam post na wykop, bo mogę. A dyskutować, to można o czymś konkretnym a nie z Twoimi teoriami, domysłami, filozofowaniem i zgadywaniem.
A co do tych listonoszy z Twojej bajki... Wiesz dlaczego ten drugi ma emeryturę w wysokości 1,5k? Bo pobiera emeryturę z KRUS. Wiesz dlaczego tak często był na zwolnieniach? Bo jednocześnie z pracą prowadził swoje gospodarstwo.
  • Odpowiedz
@inko-gnito: Dobrze, że wiesz lepiej od mnie jak ja znam tych ludzi xD. Ten drugi ma gównoemeryturę, bo non stop był na L4, bo "może" i "tak trzeba żyć" - a okres na L4 to okres NIESKŁADKOWY, więc jak #!$%@?ł po 5-6 miesięcy w roku na zwolnieniach (bo może i elo, to typ człowieka co jak miał prawo wziąć do 60 dni [3 miesiące] wolne na chorobowe dziecka - to brał
  • Odpowiedz
@inko-gnito: oglądam amerykańskich youtuberów motoryzacyjnych to co oni się mają z tamtejszymi laweciarzami to podobnie jak z budowlanką u nas. Już przy załadunku potrafią obić auto czy spalić sprzęgło w lambo czy ferrari. Jeden gość prowadzący wypożyczalnię to kupił swoje autolawety bo miał dość tych szkód i nieterminowości.
  • Odpowiedz