Wpis z mikrobloga

Flash (2023) (UWAGA SPOILERY)

Jak pewnie część z Was wie jestem ogromnym entuzjastą uniwersum Snydera w DC dlatego film ten dla mnie był słodko-gorzki. Słodki, bo z jednej strony pokazali Afflecka, WonderWoman czy Aquamana, z drugiej gorzki, bo wiem, że to ich prawdopodobnie ostatni(lub przedostatni) występ przed resetem DC.
Na plus:
- Ben Affleck jako Bruce Wayne/Batman, a w szczególności jego pościg na bat-motocyklu na początku filmu
- Praktycznie każda scena z Keatonem (serio wyszedł mu dobrze ten powrót)
- muzyka
- kilka humorystycznych momentów w trakcie których naprawdę parsknąłem śmiechem jak odcinanie uszów w masce Batmana przez Barrego 2, czy jak Keaton wyciągnął suwmiarkę xD
- Cameo Nicolasa Cage, ewidentny ukłon w stronę fanów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na minus
- okropne CGI jak z jakiegoś 2005 roku czasami
- niesamowicie irytujący Barry 2 przez większość filmu
- jak wspomniałem wyżej - czasem humor im wyszedł a czasem był totalnie żenujący
- kilka przynudnawych scen

Podsumowując - film mi się ostatecznie podobał. Nie mogę powiedzieć jednak, że był jakiś super. Myślę, że duża zasługa tutaj w smaczkach dla fanów takich jak ja. Gdyby nie to, pewnie oceniłbym film niżej. Takie 6,5/10.

Ciekawostka - byłem na tym filmie z różową, która totalnie nie siedzi w filmach superhero, nic o nich nie wie. Co najwyżej potrafiłaby rozróżnić Supermana od Batmana. No ale, jeżeli chodzi o wady i zalety to wspomniała prawie to samo co ja. Podsumowała, że film był "kmiotem" i liczyła na coś lepszego. Była również ze mną w październiku na Black Adamie i stwierdziła, że Black Adam lepszy od Flasha.

#film #filmy #flash #dc #dceu #batman
rales - Flash (2023) (UWAGA SPOILERY)

Jak pewnie część z Was wie jestem ogromnym ent...

źródło: dilshan-kankanamge-flash-poster-2

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • 0
Mój osobisty ranking DC Films od 2013 roku

1. Batman v Superman (2016)
2. Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera (2021)
3. Flash (2023)
4. Aquaman (2018)
5. Black Adam (2022)
6. Legion samobójców (2016)
7. Legion samobójców: The Suicide Squad (2021)
8. Shazam! (2019)
9. Człowiek ze stali (2013)
10. Liga Sprawiedliwości (2017)
11. Shazam! 2: Gniew Bogów (2023)
12. Wonder Woman (2017)
13. Wonder Woman 1984 (2020)
14. Ptaki Nocy (2020)
  • Odpowiedz