Wpis z mikrobloga

#programowanie #pracait #java #devops #programista15k

Mirki macie jakis kurs z devopsa ale taki przeznaczony dla deva? Jestem javowcem ale chce sie podszkolic w devopsie, dockery, kubernetesy, chmura fajnie jakby byla no i k8s, terraform. Patrzyłem udemy i tak stricte nie ma takiego kursu, moze wam sie cos obiło, albo polecicie jakies bezposrednie do danej tematyki? Cena nie gra roli ()
  • 7
  • Odpowiedz
@Radsonowskyy: Pewnie, znam, nazywa się odpowiednia firma i dokumentacja. Nie nauczysz się k8s, czy terraforma ogladajsc kursy hindusow, bo dużo rzeczy wychodzi produkcyjnie przy upgrade, utrzymywaniu modułów, czy nawet głupich blue/greenie na k8s.

//

Najbliżej jak możesz się zbliżyć do takiego doświadczenia to kurs certyfikacji k8s, bo jednak jego poziom nie jest niski, ale to automatycznie pajeety nie będą tłumaczyć.
  • Odpowiedz
@Radsonowskyy: Czy ty szukasz jednego kursu zawierającego wszystkie wspomniane technologie? Czemu sobie ich nie przerobisz po kolei, czyli Docker, Kubernetes, potem chmura i Terraform? Te technologie są tak obszerne, że taki kurs musiałby być mega długi, albo mega prosty i poruszać tematy po łebkach.

Co do kursów najlepsze z jakich korzystałem to były dostępne na Cloud Guru/Pluralsight. Więc jak cena nie gra roli to wykup sobie dostęp i używaj.
  • Odpowiedz
@Radsonowskyy: wszystko z linux foudnation ale to sporo kosztuje. Panda academy ma kursy online na devops. Robiłem u nich kurs ponad rok temu i pozwoliło to liznąć po trochę z każdego tematu ale to kropla w morzu. Dopiero po 2 większych projektach nabrałem wprawy z terraformem, Ado, ażurem i K8s. A do tego jeszcze ansible i w sumie warto lepiej znać chociaż jednego clouda i zrobić certa.
  • Odpowiedz