Wpis z mikrobloga

Cześć,
Są tu fani nurkowania? Dziś zapraszam na mniej oczywiste miejsce jakim są wody wokół Teneryfy. Oczywiście każdy powie, to nie Egipt, Turcja czy jakaś inna Chorwacja, ale... w Atlantyku koło Teneryfy, w czerwcu jest całkiem przyjemna woda, jakieś 20-21 stopni. Całkiem niezła przejrzystość do około 15 metrów. Nie ma rafy, bo wyspy są wulkaniczne, ale zaglądając pod skały i w szczeliny można spotkać sporo naprawdę ciekawych ryb. Przygotowałem film z nurkowań z polską bazą na Teneryfie.

Zapraszam do tego znaleziska i jego wykopek.

Polecam również obserwację hasztagu #szalonewalizki jeśli chcesz być z moimi znaleziskami na bieżąco.

#nurkowanie #teneryfa #wyspykanaryjskie #podrozujzwykopem #podroze
SzaloneWalizki - Cześć, 
Są tu fani nurkowania? Dziś zapraszam na mniej oczywiste mie...

źródło: _BRU6926-2

Pobierz
  • 74
  • Odpowiedz
@SzaloneWalizki: Chcę zrobić kurs 1 stopnia. Uważasz że lepszym pomysłem jest zrobienie kursu w Polsce w basenie czy podróż gdzieś za granicę gdzie już będzie coś do oglądania? Masz w tym jakieś doświadczenie?
  • Odpowiedz
@Ja_nusz: spokojnie możesz robić w Polsce, ale w takim centrum, gdzie będziesz miał ćwiczenia basenowe i jezioro. Na kursie raczej nie ma co skupiać się na oglądaniu, lepiej poświęcić czas na ćwiczenia. Co do doświadczeń, mam prawie maksa jeśli chodzi o szkolenia, nurkuje od 18 lat i widziałem różne sposoby na naukę. Fajnym jest też opcja, rozpoczęcia szkolenia w Polsce i wyjazd z tym samym centrum, chociażby do Egiptu czy Turcji,
  • Odpowiedz
@SzaloneWalizki: czy z tymi rekinami to trochę nie próbujecie sami siebie uspokajać? Jak pokazał ostatni incydent z Hurghady jednak nie trzeba rzucać rekinowi kawałków tuńczyka ani go drażnić aby ten zaatakował. Bywają niesprowokowane ataki i jest ich najprawdopodobniej dużo więcej niż się mówi tylko w krajach 3-go świata pewnie nawet nie są odnotowywane. A to, że rekin chętnie spałaszuje człowiek pokazuje historia zatopienia USS Indianapolis.

Ofc, że szansa na bycie zaatakowany
  • Odpowiedz
@krzychkrzych: nie próbujemy sami siebie uspokoić. Zapewne nie wiesz o tym, że to nie pierwszy atak rekinów na północy Egiptu, ponieważ Egipcjanie dokarmiają rekiny jagnięciną, wabią je w ten sposób by można było później pokazać je turystom. Oczywiście takie praktyki zdarzają się również na południu RPA, ale tam wabi się rekiny, żeby ludzie mogli je pooglądać w stalowych klatkach. W Egipcie jest przyjęta taktyka na dwa uda: albo się uda albo
  • Odpowiedz
@SzaloneWalizki: tak, wiem o tym, też spędziłem wiele godzin w wodzie w różnych miejscach, co prawda jako instruktor kitesurfingu. Słyszałem o tych egipskich praktykach. Zgadza się, że wabienie rekinów jest czynnikiem prowokującym, ale wątpię aby stwierdzenie, że głodny rekin nie zaatakuje człowieka, było prawdziwe. W brzuchach żarłaczy tygrysich znajdowano wszystko, to trochę morskie hieny.
  • Odpowiedz