Wpis z mikrobloga

w robocie mam Symfony ale mało to chciałem po robocie głębiej w to wejść. Ale w necie totalnie nic nie ma.. jak robiłem w Laravelu to pełno kursów, tematów na stack itp. Jak teraz próbuje coś poszukać o symfony to porażka... czy mi się tak wydaje, czy tak jest?? #php
  • 11
  • Odpowiedz
@zyjdajzyc1 ja się mecze z jednym projektem gdzie core jest na symfony bo we wniosku o dotację wpisano PHP... na szczęście praktycznie wszystkie mikrouslugi są na pythonie
  • Odpowiedz
@zyjdajzyc1 dawno nie przeglądałem co tam nowego ale większość porządnych firm która robi w php robi w SF. Co do tutoriali to wystarczy przeczytać dokumentacje a potem google pod konkretny use case.
  • Odpowiedz
@zyjdajzyc1: dokumentacja akurat jest bardzo przystępna, ale fakt faktem, że jest zdecydowanie mniej wsparcia w postaci stack overflow w porównaniu do innych frameworków / języków. Z perspektywy osoby która uczy się symfony od niecałego roku, często trzeba szukać podpowiedzi w issues na githubie i posiłkować się np. chat gpt, żeby naprowadził na odpowiedni kierunek

No i symfonycasts jak ktoś wyżej podlinkował
  • Odpowiedz
@zyjdajzyc1: jak dla mnie dokumentacja symfony jest solidna, kod też jest do zgłębienia, a nie że czarna magia

pytaj konkretnie z czym masz problem, wtedy można dyskutować czy jest to jasno opisane czy nie

ja nigdy nie oglądałem żadnych tutoriali programistycznych - co najwyżej prelekcje na konkretny temat od specjalistów -> szkoda czasu, jak większość rzeczy jest do znalezienia w dokumentacji czy na google.
  • Odpowiedz