Wpis z mikrobloga

Życzę powodzenia w sprzedaży swoich POKOLENIOWYCH, obliczonych na conajmniej 15 lat INWESTYCJI wszystkim tym którzy w zeszłym roku zakupili nieruchomość. Może się okazać, że za te 15 lat osób z przedziału 20-40 lat nie będzie tak dużo co teraz, ale kto by się przejmował takimi drobiazgami skoro inflacja 13% SAMA ZJADA kredyt na 8.5% zaciągnięty na nieruchomość, której wartość wzrosła średnio niecałe 3%.


Mankiw i Weil (1988) dowiedli, że najwyższy poziom popytu mieszkaniowego odnotowuje się u osób w wieku ok. 40 lat, natomiast w grupie wiekowej 20-30 lat następuje dynamiczny wzrost tego popytu


#nieruchomosci #inwestycje #kredythipoteczny #mieszkaniedeweloperskie
Pobierz BurzaGrzybStrusJaja - Życzę powodzenia w sprzedaży swoich POKOLENIOWYCH, obliczonych ...
źródło: demografia2018
  • 32
Czy tak wygląda struktura wieku ludności każdego kraju? Dla porównania obecna Francja i Hiszpania (z roku 2007), która po kryzysie nigdy nie wróciła do cen z tamtego okresu. Ale demografia to oczywiście nie jedyny powód tamtej zapaści na rynku, który spowodowały: niskie stopy procentowe, upadające banki, kredyty bez wkładu własnego, kredyty na zmiennej stopie procentowej udzielane biedocie i dynamiczny rozwój gospodarki co skłaniało ludzi do kredytowania dalszych dynamicznych wzrostów z przyszłości(które nigdy
Pobierz BurzaGrzybStrusJaja - Czy tak wygląda struktura wieku ludności każdego kraju? Dla por...
źródło: FrancjaHiszpania
@BurzaGrzybStrusJaja:
Ja mam czas, nie to co inni.... mogę kupić na kredo jak wszyscy ale nie chce. ;).
A jak mi ktoś mówi że mnie nie stać to przytakuje i mówię że to prawda że mnie nie stać bo oczywiste jest że jak na coś bierzesz kredyt to w rzeczywistości cię na to nie stać, I nie ważne czy kredytu jest 300k w powiatowym czy 800k w stolicy, kredyt to dług
@KokainowyStforek: Cicho wykopki wierzą, że zarżniemy gospodarkę w imię ich ksenofobi i rasizmu, bo przecież nie może jakiś Murzyn czy Hindus Polki ruchać, bo polskie kobiety to ich własność i dobro narodowe ale tak przy okazji p0lki to k... xD Zaraz Sławuś Memcwel wygra wybory i zakaże pracy imigrantom zarobkowym. Tak będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) PiS już jasno nakreślił kierunek w jakim będzie podążać polski rynek
Oraz to że za 15 lat minimalne wynagrodzenie to będzie minimum 20k xD

@molski: to samo mówili w Hiszpanii, ale mniejsza o to - jakie to ma znaczenie, że pensja wzrosła Ci o 10%, kiedy koszty życia wzrosły o 13, a mieszkanie które kupiłeś o 3%? Osoba która nie kupiła mieszkania też ma większa pensje i taka sama cenę mieszkani co Ty - wzrost Twojej pensji się nie liczy tylko wzrost
i tak finalnie, to co ma z tego wynajmowania? Wakacje w Grecji landlorda?

@Raytuz: i tak finalnie co ma z tego spłacania odsetki do banku? Wakacje w Grecji bankiera?
W jednym przypadku najemca pożycza nieruchomość, a w drugim przypadku kupujący pożycza kapitał i zakłada się z bankiem, że wyjdzie lepiej niż jakby wynajmował. No to obecnie zakład brzmi: Nieruchomość musi rosnąć na wartości przynajmniej o 3% każdego roku przez 5 lat
@BurzaGrzybStrusJaja: W ilu europejskich krajach ceny nominalne spadly od 2009 roku? W eurostacie mozna sprawdzic kraje z naszego regionu. Dalej jestesmy rozwijajacym sie krajem i raczej bedziemy dazyc to poziomu Zachodu - czyli ludzie beda wynajmowac bo ich nie bedzie stac. Milion Ukraincow zasypalo dziure demograficzna na jakies 5-10 lat.
Pobierz koojon - @BurzaGrzybStrusJaja: W ilu europejskich krajach ceny nominalne spadly od 20...
źródło: screen
@koojon: świetnie! tylko mieszkań nie kupuje się za gotówkę tylko na kredyt. Teraz zabierzmy pod uwagę to, że na nominalne zrównanie się cen w Polsce osoby kupujące mieszkanie w 2008 roku musiały czekać aż 10 lat. A przez ten czas płaciły kredycik (najczęściej frankowy - bo wiadomo tańszy) i nie tylko ratka im wzrosła x2, ale też kapitał do spłaty XD Ludzie Ci zostali uwięzieni w swojej inwestycji na całe dorosłe
@BurzaGrzybStrusJaja: Ale ja nie neguję, że w 2008 roku banki nie było - bo była. Ja twierdze, że bańki nie ma teraz i w otoczeniu wysokiej inflacji i rosnących płac - nieruchy będą rosły nominalnie. A kredyt dotyczy wartości nominalnych. Czemu w San Francisco byle klitka kosztowała banie dolków ? No bo na bańce IT wszyscy tam zarabiali mega dużo kasy, a teraz jak sie ludzie pokapowali, że 3/4 startupow nic
@koojon: mieszkania podrożały bardziej niż zwiększyły się wypłaty (które zostały tak naprawdę pomniejszone przez inflacje), a kredyt jest prawie 2x droższy niż w 2018 roku i mało kogo na niego stać - więc mało kto kupuje.
Demografia wpłynie na mieszkania wszędzie. A rozwój naszego kraju i pensji wcale nie jest taki pewny w dobie powstawania coraz większej ilości narzędzi która może zastąpić mrówczą prace biurową 50% Polaków z wielkich miast
@BurzaGrzybStrusJaja: No zobaczymy. Ja sie zapakowałem po jaja w nieruchy. I tak jak nic raczej nie zarobie - bo dalej za 10 lat to bedzie warte tyle samo pensji srednich co teraz, tak nie strace tej kasy na inflacji, a kredyt sie zdewaluuje inflacją, a pozniej spadna stopy i juz niewiele bedzie kosztował. Ale jak wiadomo - to dyskusja troche jak na gieldzie - czy spadnie, czy wzrosnie. Putin walnie rakieta
Może się okazać, że za te 15 lat osób z przedziału 20-40 lat nie będzie tak dużo co teraz


@BurzaGrzybStrusJaja: a niby dlaczego, zakladasz, że polskie mieszkania pasują tylko do ciał Polaków? za 15 lat to tu się zjedzie połowa Ukrainy, Pakistanu i Afryki.. jeszcze będziemy wspominać jak to w roku 2023 było tanio w nieruchomościach