Wpis z mikrobloga

Cześć mireczki! Mam pytanko. Dziś rano kupiłem Seata Leona FR 1.4 150km 2014 rocznik. Po trasie 100km zauważyłem, że na postoju przy włączonym silniku, w trakcie wciskania hamulca słychać "syk". Przy jeździe delikatnej kiedy delikatnie hamuje, słychać to mniej. Przy ostrzejszym hamowaniu nie jest to słyszalne. Na postoju słychać to dość mocno. Co to może być? Czy jest to niebezpieczne? A może to normalne? #motoryzacja #pytanie #kiciochpyta #seat #leon
  • 7
  • Odpowiedz
@Spake czyli kupiłeś furę bez uprzedniego sprawdzenia? czy sprawdziłeś, syczalo, ale i tak kupiłeś xD ogólnie to raczej w żadnym aucie nie powinno syczeć, co najwyżej klocki mogą piszczeć
  • Odpowiedz
  • 0
@Heady1991: nie, sprawdzałem, specjalista którego wziąłem, też odbył jazdę próbną. Nikt z nas tego nie zauważył, albo zaczęło syczeć po kupnie. Czytając w necie niby to może być serwo hamulca, ale też niektórzy piszą, że to normalny przy wciskaniu hamulca, bo serwo pompuje ciśnienie i stąd taki syk. A nie jestem mechanikiem, więc potrzebuję więcej opinii.
  • Odpowiedz
  • 0
Byłem u jednego mechanika na "konsultacji", stwierdził, że to w nowych samochodach normalnie, że to "podciśnienie". Też w Internecie czytałem o padniętym serwie, ale nie jestem przekonany... Ani do jednej, ani do drugiej teorii w zasadzie. Ktoś może jakaś trzecia opinia?
  • Odpowiedz