Wpis z mikrobloga

Przytrafiła mi się dzisiaj tragikomiczna sytuacja na parkingu pod sklepem Aldi i chciałbym się dowiedzieć czy gdybym to jakoś udokumentował w formie pełnego nagrania to mógłbym jakoś dochodzić "sprawiedliwości" za pośrednictwem policji/sądu?. Otóż zaparkowałem samochód pod sklepem, wideorejestrator wyłączył się o godzinie 14:29:46 więc prawdopodobnie wtedy opuszczałem samochód. Udałem się w kierunku parkometru żeby pobrać "darmowy" bilet. Godzina wydrukowania biletu to 14:31, wracam sobie do samochodu i nie wierzę własnym oczom jakiś typ już kończy wypisywać mi mandat i już zaczyna go wkładać za szybę samochodu. Godzina wystawienia mandatu to 14:32. Pokazuje typowi bilet że dosłownie wracam właśnie z biletem. Na gościu nie robiło to wrażenia tak jakby było to coś normalnego. Pokazałem mu świstek i podobno anulował mandat ale cholera wie czy nie będę miał z tego tytułu jakiś problemów. Zostawiłem sobie nagrania z kamerki i zdjęcia owego biletu. Osobiście nie wiem czy kiedykolwiek zostawię samochód na tego typu parkingach bo ciśnienie poszybowało w kosmos, tętno ze 130. Poczułem się autentycznie oszukany, ciężko mi to w zasadzie nazwać. Czy gdybym zrobił jakąś prowokację i nagrał takie robienie w ciula ludzi to mógłbym realnie coś zdziałać na policji lub w sądzie? Ręce opadają, uważajcie na siebie bo jak widać w kraju panują coraz ciekawsze zasady w tym całym zarabianiu. Bierz bilet i w nogi, nie ma czasu na czytanie jakiś tam regulaminów. Już widzę jak jakiś emeryt biegnie do parkomatu.

#aldi #mandat #apcoa #mandat #pytanie
  • 9
  • Odpowiedz
@uzytkownik2560: Wyrzucasz "świstek" albo drzesz go przy nim patrząc mu prosto w oczy. Powodzenia w dochodzeniu roszczeń jak nie mają podstaw prawnych ani narzędzi aby ustalić kto jest właścicielem pojazdu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ileś razy było już na wykopie że te "parkometry" pod sklepami to xD i tylko leszcze się nabierają co się boją własnego cienia
  • Odpowiedz
@uzytkownik2560: ta firma to generalnie jakiś żart, ale jakbyś wysłał fotkę tego biletu na maila z reklamacjami to Tobie anulują opłatę bez problemu.
Ja dlatego zawsze podjeżdżam pod ten parkometr, pobieram bilet i dopiero jadę zaparkować - miałem identyczną sytuację jak Ty ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@rossecki: Też tak później pomyślałem ale poczytałem trochę i formalnie część osób mówi, że jest jakaś możliwość ustalenia właściciela na drodze sądowej. Bez sensu moim zdaniem bo założenie sprawy to są koszta i mnóstwo czasu raczej.
  • Odpowiedz
@uzytkownik2560 oni nie mają żadnej mocy prawnej do takiego obciążenia. Trzymaj ten wydruk póki co, ale jak nawet dostaniesz wezwanie do zapłaty to też jest gówno warte. Oni żerują na nieświadomości i tych co zapłacą za taką sytuację.
  • Odpowiedz
@uzytkownik2560: Jak ja tych kontrolerów z tej złodziejskiej firmy nienawidzę, już chyba lepiej dawać dupy za pieniądze. Dziwne że żadnego nigdy nie przyuważyłem, chyba się sami wstydzą tego złodziejskiego fachu.
  • Odpowiedz