Wpis z mikrobloga

86% paszy na świecie pochodzi z materiałów nie jadalnych dla ludzi.

Tylko niewielki procent paszy dla bydła to zboże, aż 86% pochodzi z niestrawnych dla ludzi materiałów. Jedynie 13% paszy pochodzi ze zbóż i tylko 32% światowej produkcji zbóż jest wykorzystywane do karmienia zwierząt.

https://www.sacredcow.info/blog/qz6pi6cvjowjhxsh4dqg1dogiznou6

#carnivore #dieta #weganizm #wegetarianizm
jinnoman - 86% paszy na świecie pochodzi z materiałów nie jadalnych dla ludzi.

Tylko...

źródło: Sacred+Cow+Infographic+B+2.1-01

Pobierz
  • 24
@Damasweger: Rośliny też mają swoje wymagania dotyczące gleby, nie wiem czy pamiętasz ale w podstawówce o tym mówią. Są gleby bardziej i mniej żyzne, a takie krowy nie dość, że trawe, która rośnie wszędzie zamienią w mięso, to jeszcze użyźnią glebę. Win-win
@Wiktor1975:

To manipulacja.


Na czym polega ta manipulacja?

im mniejsze globalne spożycie mięsa i nabiału tym więcej mamy jedzenia i uwolnionego areału do dowolnej dyspozycji.


Im mniejsze spożycie mięsa tym więcej chorych ludzi. Nie jesteśmy stworzeni do diety roślinnej długoterminowo. Jeżeli chcesz poświęcić swoje zdrowie w imie bezpodstawnej biologicznie ideologii to twój wybór. Ja chce utrzymać swoje zdrowie jak najdłużej i dlatego wybieram diete carnivora.
a takie krowy nie dość, że trawe, która rośnie wszędzie zamienią w mięso, to jeszcze użyźnią glebę. Win-win


@kknbjd:

Czyż to nie jest piękna symbioza i zgoda z naturą. W odróżnieniu od takiej uprawy rolniczej, która niszczy i zatruwa otaczający ekosystem.
@jinnoman nie widzisz manipulacji bo masz mózg wyprany jak większość zwłokojadów.
Ci blogerzy posługują się ilością wyprodukowanej paszy a naukowcy - ilością terenu zmarnowanego na wyprodukowanie tej paszy.
Czytaj naukowe źródła a nie lobbystów.
@Wiktor1975:

masz mózg wyprany jak większość zwłokojadów


Ty nie masz wypranego mózgu sojołykaczu? Przecież weganizm to sekciarska ideologia.

Ci blogerzy posługują się ilością wyprodukowanej paszy a naukowcy - ilością terenu zmarnowanego na wyprodukowanie tej paszy.


Pokaż mi przykład tych twoich badań naukowych to pogadamy, a tak to są tylko twoje urojone teorie.

Czytaj naukowe źródła a nie lobbystów.


Pokaż mi to twoje naukowe źródło.

Dalej nie wykazałeś na czym polega ta
@Logika_wykopu:

Potrzebne źródło.


Jakie rośliny są dostępne w okresie zimowym w Polskim lesie? Jako źródło proponuje sobie zweryfikować teorie w praktyce i spróbować przetrwać od listopda do maja w lesie na diecie roślinnej.

Powodzenia xD

xD


Jak brakuje inteligentnych argumentów to pozostaje tylko tępy śmiech najwyraźniej
Jakie rośliny są dostępne w okresie zimowym w Polskim lesie? Jako źródło proponuje sobie zweryfikować teorie w praktyce i spróbować przetrwać od listopda do maja w lesie na diecie roślinnej.


@jinnoman: Cywilizowani ludzie nie mieszkają w lesie. Ale nie będę oceniał jak tam w Polsce B żyjecie.
@Wiktor1975:

podałem ci wyżej linka do strony uniwersytetu w Oksfordzie, matołku.


Glonojadzie to jest tylko artykuł, a nie badanie naukowe. Zwykła opinia jakiegos doktorka. I nie jest to strona żadnego uniwersytetu. Masz tak niedożywiony mózg od połykania tofu, że masz problemy z czytaniem.

To manipulacja.


Na czym polega ta manipulacja? Dalej nie wyjaśniłeś.
@Wiktor1975:

Ci blogerzy posługują się ilością wyprodukowanej paszy


Ci autorzy opierają się na badaniu opublikowanym na naukowej stronie, gdzie publikacje przechodzą proces recenzji. A twoja feministyczna doktorka snuje swoje sojowe teorie na stronce z wykresami sponsorowanej przez Billa Gatesa.

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S2211912416300013

Czytaj naukowe źródła a nie lobbystów.


To ty czytasz lobbystów.

Global Change Data Lab is supported by donations from several thousand readers of the web publication Our World in Data, as