Wpis z mikrobloga

@Horvath tak w sumie przy okazji, jak sie coś takiego robi? trzeba sobie model narysować ręcznie, a pozniej w jakims programie cos wpisać i ma działać, czy jak? Od razu wszytko trzeba pisać? #!$%@? sie na tym znam i do niczego mi to nie potrzebne, ale że okazja jest to sie zapytam
  • Odpowiedz
tak w sumie przy okazji, jak sie coś takiego robi? trzeba sobie model narysować ręcznie, a pozniej w jakims programie cos wpisać i ma działać, czy jak? Od razu wszytko trzeba pisać? #!$%@? sie na tym znam i do niczego mi to nie potrzebne, ale że okazja jest to sie zapytam


@Moj_Panie: Robisz model 3d, dodajesz światło materiały, ustawiasz kamerę i renderujesz.Tak w skrócie ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
  • 1
@Moj_Panie: W dużym uproszczeniu, pierwsze tworzy się modele 3D, potem na model nakłada się materiał, który składa się z grafik 2D, które nadaje kolor i inne parametry takie jak to czy dana powierzchnia jest błyszcząca czy matowa itp. Potem można animować. Powiedzmy, że ustawiamy łódź w położeniu A, przesuwamy oś czasu np. +3 sekundy i ustawiamy łódź w położeniu B. Gdy odtworzymy animację to łódź poruszy się z punktu A do
Horvath - @Moj_Panie: W dużym uproszczeniu, pierwsze tworzy się modele 3D, potem na m...
  • Odpowiedz
  • 1
@JeszczeZyje: Nie, nic. Ale dobrze bawiłem się robiąc tą animację i nauczyłem się paru nowych, przydatnych rzeczy.

Ogółem mnie osobiście wyniki konkursu rozczarowały bo moim zdaniem było wiele lepszych zgłoszeń. Poniżej filmik z trzema zwycięzcami.
Horvath - @JeszczeZyje: Nie, nic. Ale dobrze bawiłem się robiąc tą animację i nauczył...
  • Odpowiedz