Wpis z mikrobloga

W dwóch pierwszych wpisach zadaliście wiele pytań, a wykop nie pozwala na stworzenie aż tak długiego wpisu. Żeby wszystko było czytelne zapraszam pod link https://bit.ly/kredyt2procent

Najważniejsze aktualizacje i najświeższe tematy wokół kredytu 2% to: przedstawienie prognoz zdolności po zmianie rekomendacji S, potwierdzenie, że przy połączeniu Bezpiecznego Kredytu z gwarancją BGK(bez rodzinnej spłaty) limit za m2 nie obowiązuje, co właściwie oznacza, że można kupić mieszkanie bez wkładu własnego, na preferencyjnych warunkach(dla wkładu mniejszego niż 20% oferty będą droższe).

Kilka informacji pochodzi z wewnętrznego szkolenia Pekao. To co interesuje wszystkich czyli parametry cenowe poznamy dopiero 3 lipca, to oficjalny dzień, gdy rusza program. Prewnioski tak jak już wspominałem polegają tylko na wypełnieniu zaświadczeń dochodowych. Potwierdza się także, że łącznie sfinansujemy budowę domu wartego milion złotych(nawet do 400 tysięcy złotych w ramach działki). Co do wyższej zdolności zostawiam wam poniżej tabelkę z wyliczeniami(to prognozy, wymagają potwierdzenia).

Inne tematy poruszane wcześniej znajdują się pod linkiem na ClickUp. Są tam także moje dane kontaktowe oraz wiele przydatnych informacji(w tym szkolenie Pekao, które wiele wyjaśnia i będzie kluczowym bankiem). W komentarzu screen z informacją o łącznym limicie przy budowie domu.

Wpis będzie aktualizowany, a treść pod linkiem aktualizowana jest właściwie codziennie.

  • 30
  • 0
@lycaon_pictus

Co do wołania z pierwszego komentarza zgadzam się. Nie będę nadwyrężał waszej cierpliwości, bo temat jest na razie wyczerpany. Co do tagów w spoilerze dlaczego tak? wiele razy się z tym spotykam, wygląda estetyczniej.
Co do tagów w spoilerze dlaczego tak? wiele razy się z tym spotykam, wygląda estetyczniej.


@droetker4: Wprowadza dodatkowy chaos. Dlaczego? Po pierwsze, ludzie klikając spoiler oczekują dodatkowej i/lub kluczowej wartości. Treść spoilera jest bezużyteczna, jeśli są w niej tagi. Drobna rzecz, a potrafi zirytować. Po drugie, tagi pomagają szybko identyfikować treść, więc jeśli są na górze dużego wpisu, to człowiek może szybko i maksymalnie leniwie się zorientować czy ma do czynienia
@droetker4 Czy dofinansowanie działa od startu kredytu ale przed wypłaceniem przez bank wszystkich transz? Przykładowo kredyt startuje teraz, ale koniec budowy jest za rok. Bank zaczyna wpłacać transze a kredytobiorca płacić od nich odsetki (bez spłacania kapitału). Czy już do tych ostatek jest dofinansowanie? Pytałem dwóch doradców i zdania są podzielone ( ͡º ͜ʖ͡º)
@droetker4 Czy dobrze rozumiem połączenie bezpiecznego kredytu 2% oraz kredytu bez wkładu własnego:
Biorąc przykład 3 z Twojej strony gdzie wkład własny kredytu to 110k, klient wpłaca 50k a BGK zabezpiecza 60k to:
- płacimy jednorazową prowizję 1% do BGK z w kwoty kredytu: 5k
- realna kwota kredytu to 500k + 60k (zabezpieczone przez BGK), czyli od 560k liczone są odsetki i wyliczana rata
@droetker4: moglbys opisać jak wyglada karencja z kredytem 2%. Chodzi mi o przymusową karencję przy kupnie mieszkania od developera i płacenia w transzach.
Wiem ze nie powinna ona skracać okresu bk2% jednak czytałem w ustawie ze można złożyć wniosek o uwzględnienie okresu karencji- nie za bardzo rozumiem jednak co by mogło mi to dać.
Interesuje mnie przypadek gdzie budowa jest już w połowie skończona i spodziewam się w najbliższych miesiącach płacić