Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #deweloperka #kredythipoteczny

NIegocjował ktoś z was w ostatnich 3 miesiącach cenę mieszkania z rynku pierwotnego? Cenę mieszkanie chcę negocjować z kilku przyczyn
- brak windy (mieszkanie na 2 piętrze)
- brak możliwości zakupu 2 miejsc postojowych (naziemnych)
- balkon od strony ruchliwej drogi
- brak miejsc postojowych ogólnodostepnych (rodzina i znajomi mają problem z zaparkowaniem)

Cena ofertowa mieszkania 530k + cena za 1 miejsce 25k + cena za komórkę lokatorska 6,5k/m2

Chcę deweloperpowi zaproponować 530k za całość czyli (mieszkanie + miejsce postojowe + komórka). Czyli moja propozycja upusto to ok 6%. Jest to rozsądna propozycja wg was?
  • 30
@DevSwift: ja mam z devem. - 10% już. I jeszcze rozmawiamy i jeszcze mi nie powiedział, żebym spadał. Trzeba jednocześnie wykazywać chęć kupna i zainteresowanie a z drugiej strony twardo mówić, że za drogo lub nie masz na tyle zdolność lub i tu inne czynniki.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@T4_LOVER: Jak wygląda kwestia oczekiwania na wpis w KW? Ja na wpis czekałem około roku (wpis hipoteki), a wszystko załatwiane było właściwie w tym samym okresie. Także myślę, że ja sam również byłem wpisany mniej więcej po takim czasie. Mogę się natomiast mylić, bo właściwie śledziłem to ze względu na pomostówkę w kredycie
@T4_LOVER: po roku miałem wpis w KW, nie mam pojęcia kiedy pojawiła się wzmianka, bo kompletnie mnie to nie interesowało
Generalnie nie jestem zbytnio w tym temacie oblatany - po prostu czekałem ze względu na kredyt
@pp93: roszczenie pojawia się dużą szybciej, już na etapie podpisania umowy deweloperskiej z poślizgiem do 2 miesięcy.

Sam sprawdzałem. Jedna inwestycje która jeszcze jest w budowie i można zobaczyć ile umów deweloperskich jest podpisanych wliczając poślizg o którym wspomniałem.