Wpis z mikrobloga

Powoli sukcesywnie i do przodu... Ja przewiduję rok odbicia całych terenów przez Ukraińców na 2030


@Kempes: Dzisiaj Ukraina gospodarczo jest na poziomie Iraku. W 2030 wypadnie poza ranking xD.

a w tym czasie kacapstan cofnie się w rozwoju gospodarczym do roku 1945 XD


@Kempes: No wiemy wiemy. Sprzętu też nie produkuje bo sankcje xD.
@Koniasz Ukrainie pomagają kraje, które produkują ponad 40% światowego PKB. Kacapom nie pomaga w taki sposób nikt, a sam kacapstan produkuje sam poniżej 3% światowego PKB... ciekawe, komu na dłużej starczy sił (σ ͜ʖσ)

No wiemy wiemy. Sprzętu też nie produkuje bo sankcje xD

Napisz jeszcze, że w takiej samej ilości i jakości jak przed wojną XD
Przecież ten biedny T-54 nie bez powodu
Napisz jeszcze, że w takiej samej ilości i jakości jak przed wojną XD


@Kempes: No nie. Bo w większych ilościach. Nie czasem Ukraińskie SBU ostatnio poinformowało że Rosja 4 krotnie zwiększyła produkcje pocisków manewrujących i balistycznych w porównaniu do przedwojny ?
Nie czasem amerykański urzędnik ostatnio przyznał że Rosja importuje z zachodu tyle elektroniki co przed wojną? Nie czasem amerykanie przyznali że rosyjski przemysł zbrojeniowy zassał wszystkich dostępnych ludzi ? xD
@Koniasz Zapomniało ci się napisać, że mowa była o elektronice w postaci ZAMIENNIKÓW używanych wcześniej komponentów. Wiem, że nie zdajesz sobie sprawy, ile integracja takich zamienników sprawa problemów i co najważniejsze ile zabiera czasu żeby działały co najmniej poprawnie XD

hahaha... KILKUDZIESIĘCIOKROTNEGO... NATO to może użyło 10-15% swojego potencjału militarnego. Gro pomocy to pomoc finansowa, żeby Ukraina się na załamała finansowo. Jak widać ta pomoc działa świetnie (σ ͜
@selflessness Tak patrzę... szczególnie te nowo produkowane kacapskie czołgi bez najnowszej generacji kacapskich systemów celowania czy noktowizji. Nie wspominając o systemach walki WRE czy czynnej ochrony czołgów XD
Zapomniało ci się napisać, że mowa była o elektronice w postaci ZAMIENNIKÓW


@Kempes: Nie zamienników xD. USA przyznało ze Rosja nauczyła się omijać sankcje i ściąga komponenty przez takich pośredników jak Turcja.

Ja wiem że wy lubicie robić fikołki ale pragnę zauważyć że Rosja była drugim eksporterem uzbrojenia na świecie. I nie jest takim maluchem w tym temacie jak to staracie się przedstawić od początku wojny. Od ponad roku Rosja walczy
@Koniasz Sicagala, ale już nie ściąga. USA odpowiednio na Turcję NACISNĘŁO. Aktualnie pozostaje im ściągać zamienniki z Chin XDDDDD

Podobają mi się twoje fikołki i półprawdy, zawsze miło jakiegoś komedianta poczytać (σ ͜ʖσ)

Rosja ma jeszcze amunicję, pieniądze i żołnierzy. Ostatnio wypłynęły zdjęcia kacapskiej amunicji, jaka trafia na front, żołnierze... są, pieniądze, jeszcze są... a sprzęt zaczyna trafiać co raz starszy, jak ten biedny
Sicagala, ale już nie ściąga. USA odpowiednio na Turcję NACISNĘŁO. Aktualnie pozostaje im ściągać zamienniki z Chin XDDDDD


@Kempes: Zarzuć czymś co to potwierdzi bo ja jakieś dwa tygodnie wrzuciłem to co powiedział amerykański urzędnik od spraw sankcji właśnie. I powiedział że Rosja obchodzi sankcje i przez Turcje, Armenię,Kazachstan i kilka innych państw ściąga tyle elektroniki co przed wojną.

z 10 km


@Kempes: A te niby super leopardy 2 to
Ukraińska armia z dnia na dzień powoli co raz bardziej przypomina standardy NATO.


@Kempes: W której armii NATO praktykuje się mięsne szturmy czy wysyłanie do ataku brygady 3 miesiące po jej sformowaniu xD. Poproszę o jeden taki przykład.
@Koniasz Pisałem o armi ukraińskiej nie kacapskiej. Nawet kavapy na telegramie mówią o zmianie taktyki przez Ukraińców. Zamykanie oczu na te informacje przez ciebie tego nie zmieni.
Nie, nie każdy szturm kończy się sukcesem. Ale "Wagner style" szturmów Ukraińcy nie stosują (σ ͜ʖσ)

Co najlepsze, to część tych zniszczonych Leopardów została odholowana do naprawy (σ ͜ʖσ)
@Kempes z czego się śmiejesz? z jakiej odległości były niszczone Leopardy z Kamowa?

Gdzie ostatnio widziałeś jakieś standardy NATO na Ukrainie? Chodzi ci o mięsne szturmy przez pola minowe? Od jakiegoś roku kompetencje ukraińskich żołnierzy spadają, a nie rosną w przeciwieństwie do Rosji i mówi o tym każdy analityk.
@selflessness Chodzi mi stosowanie amunicji precyzyjnej, stosowanie pół minowych narzutowych. Stosowanie ognia kontrbateryjngo z dużym sukcesem.

Tak, armia Ukraińca POWOLI ale co raz bardziej stosuje metody i standardy NATO, a kacapska zbliża się ze swoimi rozwiązaniami do ISIS.