Wpis z mikrobloga

Witam mirabelki i mirki ( ͡° ͜ʖ ͡°). Planuje totalna przekwalifikowanie się i ostatnimi czasy Google zaczęło podsuwać mi reklamy kursów na testera manualnego. Zdaje sobie sprawę ze praca w tym zawodzie na początku na pewno nie da mi kokosów ale aktualnie przede wszystkim zależy mi na zmianie środowiska. Jest tu może ktoś kto przeszedł taka drogę tj. od totalnego laika, przez kurs po zdobycie pracy na stanowisku juniorskim? Od razu mówię ze mimo ze aktualnie pracuje totalnie w innej branży to od zawsze miałem smykałkę do technologii i komputerów tyle ze nigdy nie próbowałem swoich sił w programowaniu.
PODSUMOWUJĄC: czy po tygodniowym kursie i zaliczeniu egzaminu ISTQB mam szanse na znalezienie pracy w zawodzie testera manualnego?
#programowanie #programista15k #tester #informatyka #pracait #praca #pracazdalna
  • 8
@GigaChlop: Jest bardzo ciężko. Na start na pewno na nic nie wydawaj kasy tylko zobacz sobie co z czym się je i korzystaj z darmowych treści. U mnie mimo doświadczenia w testowaniu manualnym nie udało się znaleźć interesującej pracy. Podobno na jedno (oczywiście niskopłatne) miejsce juniorskie przypada po 100 cv. Z tego co widzę na grupach są to często osoby które ogarniają mnóstwo rzeczy + mają certyfikat ISTQB (o ile oczywiście
Jest tu może ktoś kto przeszedł taka drogę tj. od totalnego laika, przez kurs po zdobycie pracy na stanowisku juniorskim?


@GigaChlop: Podejrzewam, że każdy. Ludzie nie rodzą się z taką wiedzą i muszą ją zdobyć samodzielnie podczas swojego życia.

czy po tygodniowym kursie i zaliczeniu egzaminu ISTQB mam szanse na znalezienie pracy w zawodzie testera manualnego?


Szczerze wątpie, obecnie jest moda na przebranżawianie się z piekarza/nauczyciela/{wpiszswójzawód} na testera lub
@Pawel_Jumper po 100 CV?
Bylo nie było, poziom wejscia w testera manualnego jest mniejszy od programisty (backend lub front), na na backed czy front potrafi byc po 500-800 cv. Biorac to pod uwage, 100 cv na jedno miejsce to bardzo optymistyczne zalozenie.

@GigaChlop
ale zeby nie bylo, jesli czujesz potrzebe zmiany srodowiska, moze poswiec sobie np. miesiac czasu na nauke testowania i sprawdz czy to wgl dla Ciebie, obczaj yt albo udemy.
@GigaChlop poczytaj na tagu #testowanieoprogramowania, tam bedziesz mial wiecej info
ale tak jak pisali poprzednicy - wszyscy chca sie przebranzowic a dodatkowo branza spowalnia wiec bylo mega ciezko sie dostac a teraz jest jeszcze ciezej.
zwykle polecalem wyjechac za granice i tam szukac (bo IT za granica to zawod jak kazdy inny i nie ma takiego parcia) ale zagranica tez oberwala i czesto wstrzymuja rekrutacje juniorow ( ͡° ʖ̯