Wpis z mikrobloga

Cześć, sprawa wygląda tak że w moim saabie 93 zrobiło się gorąco. Klimatyzacja puszczała już tylko ciepłe powietrze. A że miałem jeszcze pod ręką czynnik to samodzielnego nabijania to postanowiłem skorzystać.
Nigdy tego nie robiłem ale spróbowałem, no i przy podłączeniu węża z manometrem, ciśnienie wskazuje 65 psi i znajduje się praktycznie na czerwonym terenie manometru sygnalizując zbyt wysokie ciśnienie. Co to oznacza, mógłby ktoś wytłumaczyć czy to wina czynnika czy coś jest innego nie tak z klimatyzacją że praktycznie nie chłodzi?
Dzięki panowie :)
#motoryzacja #klimatyzacja #saab
  • 16
  • 0
@BananowyKrol: czyli mówisz teraz o płynie chłodniczym tak? Żeby go lekko spuścić i sprawdzić ciśnienie. Zgodnie z instrukcją to ciśnienie powinno by ledwo ledwo a tu już ponad alertem i wchodzi na czerwień
@Kakofonik: Dokładnie, sprawdzasz na załączonej klimatyzacji czy nie? Sprawdź na odpalonej klimie (tylko wtedy ten nanometr możę też skakać od zielonego do czerwonego zależnie czy kompresor się załączy)
  • 0
@BananowyKrol: na odpalonej właściwie, wskazówka nie skakała ale była w punkcie przez cały czas, niezależnie czy podmuch był najwyższy czy do połowy
A jeśli wskazówką przy upuszczaniu płynu zmaleje. To czy mogę go spuścić na tyle aby napełnianie było już prawidłowe i później dolać jego odpowiednią ilość? Żeby nie wywaliło potem ciśnienia jeśli tego płynu trzeba będzie spuścić faktycznie więcej
I w ogóle od razu dziękuję za pomoc :)
  • 0
@GeDox: więc jak wypadałoby unormować to ciśnienie.
Bo oczywiście jeśli to już zakrawa pod bardziej skomplikowane rzeczy to oczywiście warsztat, ale myślałem że może sam dam radę coś tutaj zrobić