Wpis z mikrobloga

@fanmarcinamillera: niech ta jedna osoba na świecie, która wymyśla wszystkie leki, w końcu zajmie się czymś pożytecznym! Kij, że samych rodzajów nowotworów jest ponad 100 i każdy wymaga innej terapii XD
  • Odpowiedz
@fanmarcinamillera: a najśmiejszniejsze jest to, że ten innowacyjny lek o który sie tak julka zesrała jako substancje aktywną ma alprostadyl, który wynaleziono w 1981 i oczywiście pierwotnie nie służyła ona poprawie erekcji a to był skutek uboczny xD
  • Odpowiedz
@fanmarcinamillera: realnie rzecz ujmując całkiem mozliwe, że raka moglibyśmy pokonać (a przynajmniej sporo jego odmian), gdy wszystkie fundusze i środki na reklamy poszły na badania. No, ale tak świat niestety nie działa :)
  • Odpowiedz
@luneczek21: oj no nie wiem, może i typiara ze screena trolluje, ale zdarzają się #p0lka, które myślą w taki sposób nieironicznie i dopatrują się dyskryminacji nawet w dziedzinie leków xD podam przykład z życia wzięty: pracuję w aptece i przychodzi do mnie babka z receptą na lek Systen (plastry hormonalne). Pech chciał, że w tamtym czasie lek był trudno dostępny i miało go niewiele aptek, a zamówić z hurtowni też
  • Odpowiedz
@fanmarcinamillera: Ma słuszny punkt widzenia - kwestia pieniędzy. Kiedyś czytałem, że problemem bogatych facetów jest łysienie - stąd ta gałąź farmacji jest najobficiej dotowana np w porównaniu do malarii.
  • Odpowiedz