Wpis z mikrobloga

  • 0
@zozol1950: Być może coś źle zmieniłem i dlatego? System normalnie widzi dysk i programy z niego śmigają jak podpięte jest hdd i ssd, ale na samym ssd system nie rusza nawet po ustawieniu takich jak w biosie
  • Odpowiedz
@zozol1950: Zainstaluj ręcznie system na ssd. A pozniej przekopiuj sobie co tam chcesz.


@Megawonsz_dziewienc: zajebiste obejście xD

@Kryspin013: tak jest 1:1


@zozol1950: masz jakieś screeny z tego programu?

Ewentualnie możesz pokazać screeny z menedżera dysków w windowsie jak oba dysku są podpięte do kompa?

Druga sprawa czy oba dyski mają ten sam interfejs tzn czy oba są na sata czy np ten ssd jest na nvme? Bo windows
  • Odpowiedz
@zozol1950: dobra a pytanie z dupy trochę ale próbowałeś zbootować na samym ssd?

I druga sprawa - nie wiem jak ten soft działa ale czy on przypadkiem nie wygenerował nowych GUID partycji nie aktualizując bootloadera w UEFI? xD

I uprzedzając pytania. Za #!$%@? ci nie powiem jak to się robi w windowsie. Wiem jak to zrobić pod linuksem xD Znajac życie to windows by naprawić bootloader na SSD będzie wymagał "płyty
  • Odpowiedz
@zozol1950: w dużym uproszczeniu: każda partycja ma indywidualny identyfikator. Ten identyfikator pozwala rozpoznać ją w systemie. W systemie nie możesz mieć dwóch partycji o tym samym id, patrzac co ci menedżer dysków wypluł raczej ich nie masz bo jakbyś miał to windows by zgłupiał.

No więc gdzie jest problem? Istnieje coś takiego jak partycja EFI na dysku zawierająca firmware z bootloaderem dla całego systemu operacyjnego i na tej partycji jest zapisane
  • Odpowiedz
@zozol1950: nie kombinowałbym z win7 bo win 10 masz normalnie iso na stronie microsoftu za darmo od razu z narzedziem do zrobienia bootowlnego pendrive. Jak masz pendrive to tyle ci wystarczy.

Ale lepiej i tak ogarnać lepszy soft do klona os
  • Odpowiedz
@zozol1950: Należałoby odpiąć dysk HDD zupełnie. Odpalić wejść do BIOSa i tam pokombinować wszystkie możliwe warianty bootowania z tego SSD (także niektóre opcje, tryby związane z rozruchem). Lub też w menu wywoływanym klawiszem przy rozruchu (boot select). Jeśli żadna z tych opcji nie zmusi do rozruchu z SSD, to coś jest skopane w procesie klonowania i obstawiam podobnie jak @Kryspin013 dane wszystkie przeszły, ale adresacja rozruchowa używa jakichś złych identyfikatorów.
  • Odpowiedz
  • 0
@balrog84: Już własnie próbowałem wszystkiego najgorzej, że jedne programy jakie znalazłem to ten który używa, drugi płatny (był kiedyś darmowy) i samsungowy który nie wykrywa drugiego dysku
  • Odpowiedz
@zozol1950: A jak bardzo zależy Ci na sklonowaniu? Może najprostsze będzie czysty system postawić z najnowszymi łatkami, doinstalować programy i gry i tyle. Serio to ma wiele zalet, tylko dochodzi problem dodatkowej pracy, gdy masz dużo nietypowych konfiguracji w programach. Musisz ocenić czy warto cały dzień walczyć z klonowaniem.

Swojego czasu robiłem klony linuxowym dd, ale tu u Ciebie to będzie też wymagało trochę gimnastyki ze względu na rozmiary dysków.
  • Odpowiedz