Wpis z mikrobloga

#zwiazki #ksiazki
Jestem w pierwszym poważniejszym związku, brak wcześniejszego doświadczenia skutkuje tym że pojawią się problemy, czasami za dużo o tym wszystkim myślę a jak jest dobrze to zastanawiam się co za chwilę może pójść zle
Nie mam za bardzo z kim pogadac, dopytac więc może zaczernąć wiedzy z ksiązek?
Trafiłem na Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus, polecacie to czy może jest inna lepsza książka?
  • 13
  • Odpowiedz
@MrsMsx: Przeczytał…em i stosowałem rady z książki w życiu. Pomaga. Reszta książek z tej serii też przeczytałem, i też korzystałem z rad zawartych.
Ale nie sądź że to rozwiąże twoje problemy. Książki mogą tylko naprowadzić, podpowiedzieć drogę, reszta należy do ciebie.
  • Odpowiedz
@MrsMsx: Poczytaj o shit-testach. Twoja kobieta bedzie Cie regularnie testowac w sztucznie wytworzonych przez nia problemach aby zobaczyc Twoja reakcje. To jak wypadniesz moze diametralnie zmienic jej podejscie do Ciebie.

Wazne tez zebys wiedzial ze nie wazne co kobiety mowia, wazne co robia. Np. jezeli caly czas mowi czego to ona Ci nie zrobi dobrego do jedzenia a nie bedzie robila nic znaczy ze ma Cie w #!$%@?.
  • Odpowiedz
1) Kochaj wystarczająco dobrze - zbiór wywiadów z wybitnymi psychologami i psychoterapeutami. To rozmowy o zakochaniu i miłości; namiętności i intymności; o tym, co nasze związki skleja, a co sprawia, że rozchodzą się w szwach.
2)Slow sex
lektury uzupełniające:
(to są książki nie tylko o seksie, ale dbaniu o siebie i wzajemnym poszanowaniu autonomii i potrzeb)
Seks na wyskokich obcasach
Mindfulness w związku
Chuć
Moje życie jest moje
Puszczalscy z zasadami
  • Odpowiedz
@MrsMsx: Marsjanie i Wenusjanki w sypialni, Marsjanie i Wenusjanki na randce, Zakochani Marsjanie i Wenusjanki, Mars i Wenus zaczynają od nowa. Wszystkie tego samego autora.
Kupiłem je w zestawie łądnych parę lat temu, a poleciła mi pewna pani psycholog, jak miałem rodzinne problemy z ówczesną żoną.
  • Odpowiedz
Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus


@MrsMsx: Jeśli książkę napisał mężczyzna, to tak. Jeśli kobieta to nie.

Kobiety przeważnie piszą i gadają o takich sprawach przez pryzmat bycia kobietą, nawet się nie starając rozeznać, jak sytuacja w męskim świecie wygląda.
  • Odpowiedz