Wpis z mikrobloga

#ukraina

zazwyczaj siedzę sobie cicho, i kibicuje Ukraińcom przeglądając sobie wiadomości z tagu, ale dziś mnie naszło i tak się podziele swoim przemyśleniem.

Mianowicie, dlaczego akurat Leopardy 2 i bradleye poszły na tak zwany "pierwszy rzut"? ktoś już chyba o tym wspominał.

tutaj należy zadać kolejne pytanie, jak się ma waga takiego pojazdu jak Leopard 2 i Bradley, do wagi takiego PT-91 albo T-72, oraz innych pojazdów opancerzonych na stanie SZU, i do możliwości ich przeprawy, może niech jakiś ekspert się wypowie.

bo mój chłopski prosty rozum, podpowiada mi że jeszcze z tydzień, albo dwa, i zobaczymy sobie PT-91 śmigające razem z Rosomakami po Energodarze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 8
Mianowicie, dlaczego akurat Leopardy 2 i bradleye poszły na tak zwany "pierwszy rzut"


@infidel92: Bo jednostki które szkoliły się na zachodnim sprzęcie były są świeżo przeszkolone, niedoświadoczone, a stare jednostki składające się z weteranów, obytych w walce, wciąż są na sprzęcie poradzieckim, bo cały czas były na froncie, a Leopardy i inne sprzęty przydzielono do nowoformowanych brygad.
@infidel92: waga itp - google bedzie najlepsze. Problem z czołgami w dzisiejszych czasach jest taki, że mnogośc środków, które są w stanie je zniszczyć jest ogromna. Czołg vs ogarnięty piechur z PPK na dystansie paru km to praktycznie przesądzony pojedynek (oczywiście na korzyść dla "Javelina"). Różnica między zachodnim czołgiem a ruskim złomem dotyczy głównie przeżywalności załogi (pomijając lepsze wyposażenie). Logika podpowiada, że dla Ukraińców najważniejsze jest to, aby przeżyła zgrana załoga
@infidel92: tez pomyslalem o tym, zeby ruskim wyslac sygnal ze to na powaznie z tym zaporozem, a nie jakies #!$%@? zeby ich tylko tam sciagnac. Druga spraw, ze UA moze miec problem z dostateczna iloscia amunicji do tych leopardow ale to juz moje wew przemyslenia.
@infidel92: Mi przyszły do głowy dwie rzeczy
1. Jak już piszą inni - skoncentrowanie uwagi wroga
2. Jednocześnie posłanie ludzi w pojazdach które mają największą szansę na ocalenie im życia w takich a nie innych warunkach (pole minowe, odsłonięcie na atak wroga)
@infidel92:

Amerykańska taktyka zajmowania terenu to wysyłanie MBT + Bradleyów z desantem ciężkiej piechoty. Czołgi niszczą inne czołgi i umocnienia a IFV całą resztę. Desant zajmuje pozycje obronne do przybycia reszty wojska - chroni tyły i boki awangardy.
Dlaczego konkretnie te MBT i IFV? Bo zapewniają największą szansę przetrwania załogi i samego sprzętu - Leo jest najzwinniejszym MBT, a Bradley ma spoko ochronę przeciw minom i gdyby niechcący natknął się samotnie