Wpis z mikrobloga

3 dni temu kupiłam loty do Pizy za 160 zł, powrót z Bolonii za 18 euro. Na LIPIEC! Trochę szok, a trochę norma- lubię tanie loty, zwłaszcza latem. Powrót na Toskańską ziemię jak marzenie.

A co w Toskanii warto zobaczyć, niezależnie czy wybierasz się samochodem czy samolotem, opisałam tutaj:
https://zamieszkali.pl/co-zobaczyc-w-toskanii-plan-na-wyjatkowy-roadtrip/

#podrozujzwykopem #podroze #podrozeplaces2visit #wlochy #toskania #podrozojzwykopem
arletaadams - 3 dni temu kupiłam loty do Pizy za 160 zł, powrót z Bolonii za 18 euro....

źródło: toskania-co-zobaczyc-atrakcje-blog-roadtrip-wlochy-12

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
Powrót na Toskańską ziemię jak marzenie


@arletaadams: Piza to nie Toskania ( ͠° °) (Każdy we Florencji ci to powie ;) )

A San Gimignano jest niesamowite, zarówno w środku, jak i widziane z sąsiednich wzgórz (albo i nawet bardziej).
  • Odpowiedz
  • 1
@dominowiak: oj oj, a granice regionu mówią za siebie. Jestem ze Śląska - geograficznego, historycznego i z "podziału wojewódzkiego" też powiem, że pół Śląska to nie Śląsk ;) i można się tak przerzucać co czym jest/nie jest. Odnoszę się do regionu określonego podziałem- aktualnym, administracyjnym - wg którego Piza LEŻY w granicach Toskanii.
  • Odpowiedz
też powiem, że pół Śląska to nie Śląsk ;)


@arletaadams: o tym właśnie mówię :D - dlatego zaznaczyłem, że każdy we Florencji tak powie.
To są lokalne smaczki - podczas wycieczki przewodnik - Włoch z Florencji doskonale mówiący po polsku zapytał, czy mamy zamiar zwiedzać Pizę (program wycieczki tego nie przewidywał) - na odpowiedź "nie" powiedział, że bardzo dobrze, bo szkoda na to czasu, a w ogóle to nie ma tam
  • Odpowiedz