Wpis z mikrobloga

Czy ktoś pomoże mi w zdiagnozowaniu problemu? Habanero Red po przesadzeniu do wiekszej donicy zaczęlo zrzucać liście. Liście gubi od dolnych partii idąc w górne odgałęzienia. Liście brązowieją jak na zdjęciu po czym odpadają. Nie zwijają się. Ten ze zdjęcia pewnie odpadnie za niedługo. Owoce są nietknięte, zebrałem w ostatnim tygodniu około 30 sztuk. Dalej posiada zielone, choć obecie nie produkuje kolejnych kwiatów. Przed przesadzeniem nie było widocznych objawów. Widzę, że w miejsce odpadniętych liści zaczynają pojawiać się nowe odgałęzienia. Pocztątkowo myślałem o przelaniu, bo gleba otaczająca je w nowej donicy dość długo schła po pierwszym jej wymoczeniu. Teraz podlewam oszczędniej, ale nie przesuszam rośliny. Co jest nie tak i co mogę z tym zrobić?

#chili #chilihead #papryka #papryczki
ggoral - Czy ktoś pomoże mi w zdiagnozowaniu problemu? Habanero Red po przesadzeniu d...

źródło: IMG_20230528_114632

Pobierz
  • 9
@Niewiemja: Na pewno to kwestia potasu? Ostatnio podlewałem (regularnie) wodą rozmieszaną z Substal Magiczna siła do pomidorów (ma dużą zawartość potasu). Wyczytałem, że to podobno skuteczne i w zasadzie tak było, bo jak kwinenie rozpoczęla to na bardzo dużą skalę. Bardzo mnie jednak martwi ta korelacja z czasem przesadzenia. Bryły korzeniowej nie uszkodziłem. Teraz po zrzucaniu liści wygląda jak na zdjęciu.
ggoral - @Niewiemja: Na pewno to kwestia potasu? Ostatnio podlewałem (regularnie) wod...

źródło: IMG_20230528_124834

Pobierz
@ggoral: Jak przesadzałeś w czasie kwitnienia to na pewno też troche odchoruje i trudniej jej nadążyć ze składnikami. Papryki są żarłoczne, nawozić, obserwować ( ͡° ͜ʖ ͡°) Możesz jej też dolistnie dać nawozu to powinno pomóc szybko