Wpis z mikrobloga

Cześć! Jakie kryteria są dla was najważniejsze podczas wyboru knajpy do której chcecie się udać? Oceny w google, użyte składniki, dostępne dania, opcje wege, glutenfree itd. A może coś jeszcze innego?
Gdzie (o ile w ogóle) sprawdzacie aktualne menu przed wybraniem się do knajpy? #poznan #warszawa wroclaw #bydgoszcz #krakow (wołam miasta, w których ostatnio szukałem knajpek)
Osobiście mam zawsze z tym problem, zazwyczaj kończy się to na przeglądaniu map google i ręcznym oglądaniu poszczególnych dzielnic.
  • 11
@le1t00:

Oceny w google


To. Składniki - wiadomo, jak serwują tylko rzeczy, których nie jem, to odpada. Plus polecenia znajomych, jak ktoś akurat coś zarekomenduje, to warto sprawdzić. Ale oceny w google zwykle się nie mylą.
Cześć! Jakie kryteria są dla was najważniejsze podczas wyboru knajpy do której chcecie się udać?


@le1t00: Myślę, że kryteria wyboru są mocno subiektywną sprawa. Dla kogoś będzie to cena, dla kogoś żeby się dużo najeść, ktoś inny będzie zwracał na jakość produktów, dla hipsterów i osób z celiakią bedzię ważne gluten-free itd. Poza tym knajpa knajpie nie równa. Czasami szukasz wykwintnej restauracji, a czasami budy z kebabem. Na tak postawione pytanie
@le1t00: rodzaj kuchni, zdjęcia, dostępność menu w internecie tzn fb albo google maps, wtedy widzę cenę i mogę stwierdzić czy mnie stac czy nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
opinie ofc też, ale większość knajpek poznaję z grupek na fb, losowych polecajek na instagramie albo przez Finebite
@le1t00 Ocena na Google 4.5+ -> Menu jak podpasuje -> Wystrój knajpy -> Lokalizacja. Jeżeli wszystko ładnie przejdzie przez te 4 punkty to tam idę.

Jak zapraszam na rodzinny obiad gdzie będą dzieci to głównie szukam knajp gdzie są jakieś kąciki zabaw albo plac zabaw. Jak biorę na obiad dziadków to nie wybieram knajpy na środku rynku bo musieliby daleko iść. Jak idę na randkę to nie wybieram obskurnej knajpy pomimo dobrych
Oceny na Googlu lub tripie. Czytam głównie negatywne i patrzę czy to duże problemy/czy to problem dla mnie. Patrze czy są zdjęcia środka i wyglada schludnie, a jak wyglada naprawdę ładnie (i ma ładna identyfikacje graficzna) to już duży plus. Patrzę na menu czy jest coś co bym zjadła. Ceny drugorzędne, żeby tylko nie były kosmiczne. Jak szukam po ulicy to patrzę czy siedzą ludzie. To jak szukam na szybko.

Jak z