Wpis z mikrobloga

Czysto hipotetycznie - mąż bez nieruchomości, żona z mieszkaniem, rozdzielność majątkowa i brak wspólnego gospodarstwa domowego (delikwenci nie mieszkają razem) - z tego co rozumiem, taka parka łapie się na bezpieczny kredyt 2%?


@forfiterex: Zgodnie z ustawą małżeństwo stanowi gospodarstwo domowe, co oznacza brak możliwości skorzystania z programu.
@marcpol: @marcpol Definicja ze strony GUS:
Zespół osób zamieszkujących razem i wspólnie utrzymujących się. Osoby samotne utrzymujące się samodzielnie tworzą jednoosobowe gospodarstwa domowe. Ergo jak się mieszka oddzielnie a jest się nawet małżeństwem to nie jest to wspólne gospodarstwo domowe. Ba w jednym domu mogą żyć dziadkowie, rodzice i dzieci i to będą oddzielna gospodarstwa domowe.
@forfiterex: dobrze mówisz, jest tak jak napisałem wyżej.mozesz mieszkać z rodzicami i jak już jesteś pełnoletnimi obywatelem to możesz uważać siebie za oddzielne gospodarstwo domowe. Jak z żoną się rozejdzicie to ty masz swoje gospodarstwo domowe a ona swoje.
@marcpol: czy chciałbyś się odnieść do słów @ExTc?


@forfiterex: Oczywiście, ale nie jestem w stanie odpowiadać na wszystkie wiadomości natychmiast :)

@marcpol: No jeśli małżeństwo nie mieszka razem to ciężko to zakwalifikować jako "gospodarstwo domowe prowadzone wspólnie przez małżonków". Czy coś pominąłem?


@forfiterex: Wspomniana definicja wynika z ustawy z dnia 1 października 2021 r. o rodzinnym kredycie mieszkaniowym. Ta ustawa po wejściu w życie ustawy o pomocy