Wpis z mikrobloga

Spece z #android, może też #androiddev dla zasięgów, prośbunia o pomoc. Klawiatura ekranowa, po dotknięciu pola tekstowego czasem się nie pojawia. Jak się nie pojawi, to już na dobre. Trzeba restartować telefon. Przeważnie działo się to raz na kilka dni, reset nie zaszkodzi, więc to olewałem. Ale dzisiaj już trzy razy go restartowałem. Żadnej prawidłowości w tym nie ma. Raz problem pojawi się (a w zasadzie nie pojawi) w aplikacji SMS, innym razem polu adresu przeglądarki, a jeszcze innym w polu tekstowym na stronie internetowej. Nie dzieje się to przy jakimś wielkim obciążeniu telefonu, rzadko kiedy mam zajęte więcej niż 50% ramu. Telefon od #xiaomi, bez roota, niebrandowany, fabryczny luncher, używam gboarda. Pomoc jaką znalazłem w internecie - zrestartuj telefon, przywróć do ustawień fabrycznych. Pierwszy oczywiście działa, drugi nie pomógł. Ma ktoś jakiś pomysł?
  • 6
@bbr555: a próbowałeś ustawienia fabryczne przywrócić? Mam Xiaomi, bo tanie i było dobre, ale też od czas do czasu coś odwala. Wtedy mu przywracanie robię i po problemie. Np aplikacja do przeglądania plików drenowala baterię (godzina działania telefonu i zjeżdżał do 0 że 100%) bo nie mogła się z chińskimi serwerami łączyć xd

EDIT: Sorry, nie doczytałem że już próbowałeś :(
@bbr555: miałeś jakąś aktualizację telefonu po której ten problem zaczął występować?
Może zainstalowanie starszej wersji aplikacji gboarda i wyłączenie automatycznych aktualizacji coś da (szczególnie jeśli inne klawiatury działają)
  • 0
@Ramen: szczerze to nie wiem. Jak to się działo co kilka dni, to miałem wyebane. A dzieje się od dawna. Ostatnio trochę częściej, wczoraj się wkvrwiłem w końcu i napisałem na mirko. Porobiłem to co powiedział yaroszek, plus wyczyściłem pamięć gboarda. Od wczoraj spokój. Jak problem wróci to będę wołał. w sumie jak dłuższą chwilę będzie dobrze, to też zawołam podziękować.
  • 0
@yaroszek: @Ramen @Alduron dzięki pany za pomoc. Zostawiam info jak ktoś tu zabrnie z takim samym problemem.
Czyszczenie cache i wymuszenie zatrzymania aplikacji pomaga. Jak się to zrobi, przy następnej próbie użycia klawiatura normalnie się wyczytuje. Dobrze jest włączyć wyświetlanie ikony gboard w aplikacjach, łatwiej dostać się się do właściwego menu, niż przeklikać się przez ustawienia i znaleźć właściwą aplikację. Problem wrócił dzisiaj, czyli w moim przypadku 6 dni spokoju.