Wpis z mikrobloga

Hej Mirasy, mam pytanie!

Znalazłem na OLX Ipada 6gen w dobrej cenie, jednak sprzedający informuje o tym, że jest to sprzęt poleasingowy z przypisanym do konta MDM. O ile zdążyłem się zorientować chodzi o to, że nadal jest gdzieś w systemie zarządzającym tym tabletem. Podobno poprzedni zarządca nie usunął urządzenia z konta organizacji. Padła też informacja, że zostało wykupione dożywotnie pominięcie blokady przy wyzerowaniu konta, podejrzewam jakiś gównoprogramik omijający. Moje pytanie brzmi - jak bardzo można się #!$%@?ć na czymś takim? Czy można zdjąć ten MDM w domu jakimiś sposobami i jak bardzo będzie to wrzód na dupie przy korzystaniu z tego do filmów/gierek? Tablet ma być dla mojej mamy, ale jak ma jej coś wyskakiwać co dwa dni, a ja mam jeździć i to naprawiać, to o kant dupy to rozbić. Z góry dzięki za podpowiedź.

#apple #ipad #iphone #ios
  • 11
  • Odpowiedz
@MrKaban: nie da się zdjąć chyba że jakimś jailbreakiem (na ten moment chyba nie istnieje dla obecnego IOS)
Nie kupuj tego, bo firma może w każdej chwili zdalnie zablokowac Ci sprzęt.
  • Odpowiedz
  • 0
@xdTM: Okej, czyli nawet jak sobie "pominę" blokadę tym gównoprogramikiem, to i tak w każdej chwili istnieje ryzyko, że ktoś gdzieś kliknie magiczny guzik i tablet będzie już tylko przyciskiem do papieru?
  • Odpowiedz
@MrKaban: może inaczej - na pewno jak zrobisz update to programik może przestać działać.
Natomiast tak, jak masz dodany do MDM i enrollowany sprzęt Apple to możesz włączyć tryb lost i wtedy następuje wylogowanie i niemożliwy będzie dostęp.
Jaki jest obecny stan tego iPada, czy jest enrolled? To nie wiem
Takze nawet jeżeli teraz albo za miesiąc się to nie wydarzy to kupujesz tykającą bombę czasową a nie iPada, z resztą
  • Odpowiedz
@MrKaban: z resztą usunięcie z tego Apple MDM to jest dosłownie kwestia znalezienia po nr seryjnym i kliknięcia usuń z MDM.
Czemu niby firma nie chce tego zrobić?
  • Odpowiedz
  • 1
@xdTM: Nie mam pojęcia, gościu przez telefon mówił, że prowadzi mały serwis i ktoś mu to zostawił w rozliczeniu - sytuacja jest dziwna, dlatego wolałem podpytać o legalność/opłacalność zakupu. No ale już teraz wiem, że się nie zdecyduję :) Dzięki jeszcze raz!
  • Odpowiedz
@MrKaban: kupiłem kiedyś od typa, typ z Holandii, był w Krakowie pare dni, wystawił ogłoszenie, kupiłem. dało sie zalogować na mojego iclouda, ale nie dało sie przywrócić ustawień, bo wyskakiwał komunikat ze iPad należy do jakiejś holenderskiej firmy. Pocisnalem chłopa, i napisałem do tej firmy o sytuacji podając jego dane. Potem chłop dzwoni i mówi ze jakas moja koleżanka z Holandii do niego dzwoniła xd i ze zaraz przyjedzie brat i
  • Odpowiedz
@MrKaban: odpuść sobie, może być tak, że faktycznie dział IT dał ciała i po prostu nie usunął go z Apple Business Configurator, a całość legitnie została oddana po leasingu, ale mimo wszystko może Cię to blokować i koniec końców mogą zdalnie tym sprzętem zarządzać XD
I w ogóle za jaką kwotę? iPad 6 ma dość stare bebechy, a wystawiany jest za dość chore kwoty jak na ten sprzęt (magia Apple XD)
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.