Wpis z mikrobloga

#informatyka #programowanie #pracbaza #poczta #thunderbird
Jest jakaś opcja, żeby zobaczyć co użytkownik robił na kliencie pocztowym?
Pracownik twierdzi że zniknęła mu korespondencja z kwietnia i maja - faktycznie tego niema.

I teraz pytanie czy on to celowo skasował, czy ktoś mu to skasował?
Jest możliwość wywołania jakiegoś menadżera zdarzeń? bo w logach smpt tego raczej nie będzie?
  • 11
@paczelok: no dobra SMPT to logi wychodzące czyli będą tam dane że coś wysyłaliśmy gdzieś
Logi pop/imap to logi przychodzące czyli będą tam dane że ktoś nam coś przysłał.

Ale są jakieś logi, żeby zobaczyć czy użytkownik skasował wiadomości z serwera?
@kodecss: jaki protokół? Może na serwerze pocztowym coś jest? Zaloguj się przez Web o ile macie..w thunderbrdzie nie ma logów? Czy celowo ktoś mu skasował czy on specjalnie to nigdy nie wyciągniesz z logów... xD skasowane to skasoane i taka informacja co najwyżej będzie..ewentualnie czy skasowane ręcznie czy jakaś archiwizacja czy autokasowanie po x dniach z serwera może się pojawić, nie znam tb więc nie pomogę, ale może to Cię chociaż
@kodecss: tak tylko w razie jakby co ja kiedyś pracując na nie dopracowanym sofcie do RDP regularnie archiwizowałem sobie poczte bo zamiast na RDP, wciskane klawisze wywolywaly skróty klawiszowe w Outlooku.

Raz spędziłem 3 dni szukając buga bo rękaw musną mi ruch pada jak pisałem i przerobił i++ na i+1

Wiec może i taniec głupie wyjaśnienie problem u a nie aabotaz