Wpis z mikrobloga

Mirki, taka sytuacja - stawiam pierwsze kroki w kierunku budowy domu. Mam działkę, która została przekształcona z usługowej na budowlaną. Ta działka nie jest uwzględniona w MPZP, więc pani w gminie powiedziała, że muszę skontaktować się z urbanistą, podpisać z nim umowę i tym samym rozpocząć proces umieszczenia tej działki w MPZP. Jeśli chodzi o koszty, to wspomniano o ok. 10k PLN (dla urbanisty) za takie działania i cały proces może potrwać ok. roku.
Próbowałem szukać informacji odnośnie podobnych sytuacji, ale nigdzie nie pojawiał się temat samodzielnego ogarniania urbanisty i tym bardziej takich kosztów.

Czy tak to powinno wyglądać? Czy faktycznie taka jest ścieżka postępowania? Czy jest ewentualnie inna osoba/instytucja, z którą mógłbym to skonsultować?
#budowadomu #budujzwykopem #dom
  • 4
  • Odpowiedz
@DAbr0z: Wydaje mi się, że są tutaj jakieś dziury informacyjne. Jeżeli nie ma MPZP to można ją zabudować na zasadzie wydania decyzji o WZ. Chyba, że nie ma żadnego sąsiedztwa to wtedy rzeczywiście trzeba sporządzić MPZP. I tak rzeczywiście zdarza się tak, że osoba prywatna opłaca sporządzenie projektu, który potem gmina uchwala. I rzeczywiście koszt to około 10k netto i czas trwania koło roku (ja się wyrabiam w 10 miesięcy :P).
  • Odpowiedz