Wpis z mikrobloga

Gdzie szukacie ofert pracy z solidnymi widełkami w IT (Project manager here)
Większość listingów z pracą zdalną, ma jednak ograniczenia np. Remotely (within USA) albo wymagających jakichś permitów do pracy w danym kraju. Inne ograniczenie, na jakie trafiam to, że widełki z oferty dotyczą tylko jakiejś lokalizacji np. New York Metro area, a potem widełki które oferują zdalnie są niższe od tych w Polsce. Kolejne, to że np. większość firm z Niemiec wymaga jednak niemieckiego, a angielski jest nice-to-have.
Idealnie szukam pracy w startupie lub firmie produktowej. Znacie jakieś strony, grupy na fb?
#praca #programista15k #it
  • 13
@A_Duda: Tego się domyślam, ale na jakich? Jest tego od groma i na razie trafiam na blokery formalne w stylu "zdalnie ale z USA, zdalnie ale z Niemiec, zdalnie ale spoza Norwegii zarobisz 5x mniej w swojej własnej walucie".
linkedin, Indeed, glassdoor, terminal, jobsgether, IET, level przerobiłem.
@wanderlust00: Ale czego ty oczekujesz, nikt ci nie poda magicznego portalu z ofertami zdalnymi z USA. Jak masz odpowiednie skillsy, to sami się do ciebie odezwą i tak to właśnie bywa, czy to na maila, czy linkedina. Druga sprawa jest taka, że o ile inżynierów mogą mieć na całym świecie, to osoby od zarządzania projektem wolą mieć lokalnie. O ile są pozycje jak engineering manager i mając expa z faanga/faang-like mogą
@RapIArbuzy: Tak, właśnie tego oczekuję. W PL mamy portale jak justjoinit, nofluffjobs itd, w innych krajach też takie istnieją. Część znalazłem, ale na wykopie jest sporo ludzi z IT, wiec na pewno ktoś zna coś czego nie znalazłem.
Sam przeglądając oferty masz większą skuteczność niż czekając na linkedin aż odezwie się jakaś laska z HR, która nic nie wie i jak w końcu rozmawiasz z kimś kompetentnym to się okazuje, że