Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Nie konsultowałem jeszcze z lekarzem, wiem że goły wynik DHT to nie jest coś co możemy nazwać super wyznacznikiem łysienia androgenowego, ale przedstawię wam moją sytuację:

DHT 334 (zakres ref 250-990)
Testosteron 480 (zakres ref 260–1000 ng/dl)
Trochę niska ferrytyna (21,7), więc mogę mieć niedobór żelaza w diecie/złe wchłanianie

W rodzinie łysienie androgenowe przebiegało tak, że jeden dziadek ma linię włosów norwood 0 w wieku 80 lat, drugi norwood 5-6 ale dopiero w wieku 80+, w wieku 40 lat gdzieś norwood 3 sądząc po zdjęciach(niestety to ojciec matki), a mój ojciec ma tak gdzieś norwód 3+, ale dopiero w wieku 45+

Ja sam mam 22 lata, mega gęste włosy ale z lekkimi zakolami, takie norwood 1 bym powiedział - póki co mi nie przeszkadza, ale nie chciałbym pogłębienia. Trochę mi włosy wypadają, ale już od dawna i szczerze myślę że mogą to być niedobory (np żelaza właśnie, stąd suplementuję). Zarost mam strasznie mizerny, znaczy te włosy które już się pojawiają są bardzo ciemne i mocne, ale mam ich po prostu mało - zarost jak u 15/16 latka. Jednak sukcesywnie widze, że się zwiększa ich liczba z każdym kwartałem, więc może jeszcze mi urośnie.

No i pytanie mam takie - czy u was lekarz przepisał finasteryd jeśli ktoś tak jak ja miał raczej niskie DHT? Czy to ma sens?

#lysienie #zakola #finasteryd #wlosy #przeszczepwlosow #zdrowie #pytanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
  • Odpowiedz
@Sterling_Archer No myślę, że dopóki nie stracisz włosów to może Ci się to wydawać błahe. Dużo ludzi pisało, że jakość życia strasznie spadła. Wyglądasz na 10 lat starszego, może nawet więcej. Kobiety nagle tracą zainteresowanie. Pół biedy jeśli to się stanie po 30stce. Najgorzej jak chłopaki po 20 lat mają zakola na pół głowy, wtedy to może psycha siasc
  • Odpowiedz
Niski poziom DHT nie za bardzo ma się do łysienia androgenowego, ponieważ od tego czy wyłysiejesz zależy ilość receptorów androgenowych na mieszkach włosowych. Spójrz sobie na tego typa z Buzzfedu, który zrobił sobie przeszczep. Oni wszyscy mają niski testosteron (robili badania) ergo DHT u nich pewnie też jest niskie, a łysiał. Jeśli masz NW1 w wieku 22 lat to możesz na razie zostawić temat i robić zdjęcia poglądowe co parę miesięcy, bo
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @czlowiek_robak:
O! I to jest spoko wiadomość. Właśnie włosy, które mi wypadają (dużo pracuję przy biurku po kilka godzin) są w 95% bardzo mocne. To nie są jakieś zminiaturyzowane włosy, tylko jak już wypadnie to taki konkretny, gruby, mocno widoczny i z cebulką. Tak gdzieś bym się ich naliczył przez 8godzin siedzenia może z 20-30. Z tym, że zauważyłem że ja bardzo często poprawiam ręką fryzurę,
  • Odpowiedz
@mirko_anonim mam dokładnie to samo. przez cała schize związana z linją włosów, przeszczepem, finasterydem mam odruch grzebania włosów co pare minut. Już tego nie kontroluje. Robię takie ruch jak grzebień i patrze czy jakieś włosy mi wyszły. Zdarza się, ze wychodzą ale to czarne grube włosy są. Tak jak kolega wcześniej wspomniał - dopóki są zdrowe wypadające włosy to jest ok. Wypada dziennie nawet 100+ włosów, ważne, żeby wyrastało tyle samo lub
  • Odpowiedz