Wpis z mikrobloga

Zastanawiam sie czy sie nie przebranzowic na budowlanca ale mam pytanie do ludzi robiacych w tej branzy:

Czy aby zostac budowlancem musze byc alkoholikiem i pic codziennie czy wystarczy ze okazyjnie bym pil w weekendy?

#budowlanka #budownictwo #nieruchomosci #alkoholizm #alkohol #pijzwykopem #pytanie #kiciochopyta

Ile trzeba pic pracujac jako budowlaniec?

  • Trzeba codziennie pic alkohol 62.9% (122)
  • Mozna pic co drugi dzien 18.0% (35)
  • Mozna pic raz na tydzien ale do odciny 4.6% (9)
  • Nie jest wymagane picie alkoholu 14.4% (28)

Oddanych głosów: 194

  • 17
Śmiechy śmiechami, ale mam wrażenie, że w ostatnim czasie coś się poprawiło w temacie. Jeszcze w okolicach 2015r. będąc z rana na zakupach w Żabce standardem był widok budowlańca kupującego małpki. Teraz tylko pieczywo i coś na chleb. Choć może już nie opłaca się alko ze sklepu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pieczony_szczur_z_ogniska:

Mam dalszego znajomego budowlaniec abstynent gdzies tuz przed 30. Ale on co prawda robi z ojcem i bratem stany surowe domów. Może dlatego ma łatwiej.

Znów z drugiej strony w bliższej rodzinie wujek ciągle popija, caly dzien na rauszu, w tamtym roku nawet mu prawko zabrali czasowo, po stylu gadania czuć że już raczej mozg wypalony chorobą alkoholową. Robi też przy stanach surowych w małej ekipie na działalności jednoosobowej.

A
@pieczony_szczur_z_ogniska: Mam nadzieje, że znajoma ma świadomość, że drżenie rąk to nie tylko choroba alkoholowa, ale masa innych schorzeń, a czasem i taka genetyka, gdzie nic na to nie poradzisz. Przez takie skojarzenia typu drżenie rąk to pewnie delirka/kac, wiele osób jest z góry oceniana tak jakby miała problem z alkoholem.
Należę do AA i trochę się nasłuchałem o piciu na budowach. Jeden gość co do nas przychodzi i próbuje nie pić opowiadał, że u nich na robocie to pierwsza flaszka leci już o 7 rano, do 12-13 potrafią pójść trzy. Bywało że gość po pracy nie pamiętał jak do domu dotarł. Strasznie ciężko jest mu teraz zachować abstynencję jak tam ciągle polewają i nie mogą zrozumieć że on nie chce chlać.