Wpis z mikrobloga

ale wtedy nie jest szczera spowiedź skoro celowo przemilczasz.


@WeunianyTrampek: I szczera i nieszczera jest tyle samo warta. Szczera ma taki "bonus", że dajesz przesł#!$%@?ącemu więcej argumentów do umocnienia Cię w poczuciu winy.
  • Odpowiedz
  • 17
@chaszczyk: po to stworzył je żeby była zabawa. Tworzysz ludiz, robisz ich grzesznymi a potem cieszysz się że Cię przepraszają a ty z przyjemnośćią im przebaczasz i spijasz śmietanke że ich uratowałęś. Sam bys lepiej tego nie wymyślił.
  • Odpowiedz
a dlaczego dobry buk chce żeby jego ukochane duszyczki czuły się winne przez całe życie?


@chaszczyk: nie chce, po to jest instytucja spowiedzi żeby odżałować za grzechy, obiecać poprawę i nie dusić tego dłużej w sobie. I tak, musi być to szczere, bo inaczej po co marnować sobie tym czas, chyba że ktoś jest w gimbazie i mama kazała.
  • Odpowiedz
@chaszczyk: jeżeli masz na myśli grzech pierworodny to z tego się nie spowiadasz, to jest bardziej świadomość swojej niedoskonałości jako człowiek, żeby nam woda sodowa za bardzo nie uderzyła do głowy. Widzisz my dzięki spowiedzi nie musimy tkwić w przeszłości, możemy się oczyścić z grzechów, natomiast tacy protestanci w stanach tego nie mają i będą buty całować murzynom za jakieś wymyślone krzywdy ich dawnych przodków.
  • Odpowiedz
@Niesondzem: A jak lekarz kazał walić konia bo problemy z prostatą to ktoś ma grzech czy nie? Trzeba się z tego spowiadać? Czy można na legalu walić kapucyna?
  • Odpowiedz
@Niesondzem: Kiedyś miałem #!$%@?ą laskę turbokatola i sam byłem cuckiem i wypłakiwałem na jej rękach każdy "upadek". Ona mówiła wtedy, że mam iść do spowiedzi. Zdarzało się, że byłem 5 dni pod rząd u wielebnego. #!$%@?, jaki ja byłem żałosny xD
  • Odpowiedz