Wpis z mikrobloga

Witam, potrzebuje porady a raczej potwierdzenia czy dana konfiguracja będzie działać, potrzebuję aby urządzenie docelowe miało sieć bezprzewodową które jest oddalone o 50 od switcha.
Chcę między switchem a wzmacniaczem sygnału dać kabel 50 metrów(budynek i ściany uniemożliwiają działanie bezprzewodowe).
Czy wzmacniacz sygnału z funkcją acces pointa będzie dobrą opcją czy jednak kupić access pointa?(nie ukrywam że budżet jest bardzo okrojony a chcę żeby to śmigało)
#siecikomputerowe #it #informatyka #sieci
mirog - Witam, potrzebuje porady a raczej potwierdzenia czy dana konfiguracja będzie ...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@mirog: Ekspertęłę nie jestem ale wzmacniacze chyba łączą się z wifi i ją powielają. Więc lepiej chyba zamiast wzmacniacza dać AP - cena podobna, będziesz miał pewność, że zadziała
  • Odpowiedz
@mirog: wzmacniasz sygnalu czyi HUB?
Tak, bedzie ok. W zasadzie dla tej konfiguracji to bez rozniczy czy HUB, SWITCH, czy AP.
Switch jednak jest lepszy niz hub pamietaj jesli bys mial potem cos wiecej podlaczac.
  • Odpowiedz
  • 0
@mirog zastanów się czy switch jest potrzebny - routery mają średnio 4 porty? Druga rzecz - czy ten wzmacniacz jest konieczny i czy nie lepiej dać 3 metry skrętki więcej do routera w trybie AP?
  • Odpowiedz
@mirog: To HUB sieciowy (czasami nazywany wzmacnieaczem kabla/ethernet Tobie calkowicie wystarczy. Jesli urzadzenie docelowe to moze byc podlaczone po kablu.
Jesli nie, to kup Access point. W przypadku sieci bezprzewodowych, to wzmacniacz sygnalu to "lapie wifi" i i podaje dalej, zagluszajac przy okazji siec pierwotna:D
  • Odpowiedz
@mirog: i te urzadzenia powinny Ci spokojnie wystarczyc.
Jak chcesz sie bawic w zydowstwo, to mozesz poszukac chinskich rozwiazan zasilanych przez kabel usb podpiety do ladowarki, sam mialem takie cos za 40 pln z ali i dzialalo poprawnie :D
Niestety nie pamietam marki, Nexo, naxo? Czy cos takiego
  • Odpowiedz
@mirog będzie działać. podłącz access point do switcha i gotowe. Żeby bardziej zaoszczędzić to pomiń switcha i po prostu kabel z AP do routera, ale zakładam że on jest po to żeby kable po prostu łączyć w jakimś miejscu :) Zapomnij o hubach i wzmacniaczach sygnału to relikt przeszłości
  • Odpowiedz