Wpis z mikrobloga

Witam.
Mam problem z DNS do zdalnej konfiguracji kamer poprzez HikVision. Korzystam z darmowej wersji i za każdym razem gdy próbuję się zalogować to za pierwszym razem robię to bez problemu, wszystko hula przez okres do powiedzmy 5 minut po czym połączenie przestaje funkcjonować, dostaje komunikaty "server didn't respond on time, 504 Gateway Time-out" i różnego rodzaju timeouty i ten stan utrzymuje się na ogół do końca dnia w konsekwencji czego nie jestem w stanie dokonywać zdalnej konfiguracji. Mam zaktualizowany firmware NVR do najnowszego, firmware poszczególnych kamer nie został jeszcze zaktualizowany (próbowałem, ale nie mogę tego zrobić zdalnie i wyczytałem że muszę być zalogowany do lokalnej sieci i w ten sposób dokonać aktualizacji), DNS którego używam to no-ip (ddns.net). Zastanawiam się czy rozwiązaniem jest wykupienie subskrypcji na DNS czy też muszę postawić tam laptopa z oprogramowaniem od no-ip, które będzie mi na bieżąco aktualizować dynamiczne ip i czy te rozwiązania w ogóle rozwiążą ten problem, czy pies może być pogrzebany gdzieś indziej.
Czy jest ktoś w stanie coś poradzić? Z góry dziękuję
#kamery #hikvision #hikconnect #dns #konfiguracja #informatyka #cctv #pomocy #technologia
  • 5
  • Odpowiedz
  • 0
@ArekJ: na routerze mam ustawiony port forwarding dla IP dekodera wraz z jego portem i kamerami. Chodzi Ci o to, żeby skonfigurować przekierowywanie całego routera na DNS oprócz tego, że jest to ustawione na nagrywarce?
  • Odpowiedz
  • 0
@ArekJ: dodam, że kiedy użyje aktualnego IP routera z otwartym portem zamiast ddns występuje ten sam problem - 504 gateway time-out server didn't respond in time
  • Odpowiedz
  • 1
@ArekJ: no jest tam taka opcja i nie wydaje mi się żebym to konfigurowal - o ile pamiętam to założyłem że konfiguracja dns na nvr + port forwarding wystarczy. Za 3 dni będę na obiekcie i to ogarnę, dzięki wielkie za wskazówkę
  • Odpowiedz