Wpis z mikrobloga

Zostawiam recke fotela Profirm Accis Pro 151sl, bo jak sam szukałem info na tagu, brakowało mi informacji, może komuś się przyda.

Wstępnie mam wzrost 185cm, 75kg wagi, przesiadałem się z fotela podobnego do Marcusa firmy no name, w porównaniu do niego jest skok. Jednak na wstępie mówię, iż nie mam porównania do innych high tier foteli jak ergohuman czy wau2. Trochę mieszane były opinie o tych modelach, dlatego padło na Accis generalnie miał wszystkie ustawienia jakich szukałem no i na plus, że Polska firma. Fotel kupiłem w ciemno bez przymierzania, bo nie miałem takiej możliwości w pobliżu.

Fotel robiony jest na zamówienie, najbardziej podstawowa wersja kosztuje ok. 2200zł, moja kosztowała 2700 i zawierała zagłówek, podparcie lędźwi, siatka plecy, tkanina siedzisko i białe plastiki bo mi się podobały xd

Pierwsze moje dwa wrażenia:
- mega dużo różnych ustawień, na moje oko laika chyba wyczerpują wszystko
- nie wygląda jak fotel za 2-3k, jak by ktoś z boku spojrzy to pomyśli, że zwykły fotel

W fotelu można ustawić:
- głębokość siedziska
- lędźwie góra dół i dwa poziomy wypchnięcia do przodu - początkowo w ogóle myślałem, że mi nie wysłali podparcia, a to są tylko dwa takie małe plastikowe dynksy co wypychają siatkę do przodu
- zagłówek góra dół i pochylenie
- podłokietniki, góra dół, prawo lewo, przód tył i jeszcze skosy, o tych skosach ktoś pisał, że same potrafią przeskakiwać to prawda, ale to nie jest jakieś takie luźne tylko musi kliknąć, ale czasami jednak jak się wstaje i oprze się o podłokietniki to przeskoczy, tu minus
- bujanie na boki
- odchylanie oparcia + blokada odchylenia + regulacja oporu
- i oczywiście standard w fotelach regulacja wysokości ;d

Przy konfiguracji tapicerki jest bardzo dużo różnych materiałów i kolorów do wyboru i mnie aż głowa od tego bolała. Ja wybrałem tkaninę na siedzisko, bo nie było siatki w kolorze, który chciałem.

Fotel przyszedł zapakowany dosyć słabo, prawie był luzem w ogromnym kartonie, ale ostatecznie nic mu nie było.

Moja ocena 9/10, minimalne minusy za podłokietniki, wygląd i pakowanie

#fotel
Krunhy - Zostawiam recke fotela Profirm Accis Pro 151sl, bo jak sam szukałem info na ...

źródło: WIN_20230516_21_59_24_Pro

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
nie mam porównania do innych high tier foteli jak ergohuman czy wau2


@Krunhy: Nie ma porównania do foteli z Azji. Bezpośrednim konkurentem w Polsce jest Xenium/Xilium.



i na plus, że Polska firma


@Krunhy: W 2018 roku firma została przejęta przez skandynawską grupę Flokk (która ma w swojej ofercie takie marki jak: HÅG, Giroflex, RH, RBM, BMA Ergonomics), ale produkcja dalej jest w Turku.
  • Odpowiedz