Wpis z mikrobloga

Myślę, że można śmiało powiedzieć, że jesteśmy w dupie.

Jak dla mnie to opozycja powinna skupić się w najbliższych miesiącach na grzaniu tematu stuprocentowej koalicji PIS + Konfederacja, bo u jakiejś części wyborców konfy to budzi odruch wymiotny i podobno zresztą konfa ma największy przepływ elektoratu z innymi partiami opozycyjnymi (co tylko dowodzi, że to kolejna antysystemowa wydmuszka ala Kukiz, która skupia ludzi nie za bardzo wiedzących za czym głosują).

Jak się opozycja nie ogarnie w wakacje, to będzie bardzo źle, bo kolejne kilka lat to będzie stagnacja na maxa i afery, bo jakoś trzeba będzie większość wiszącą na włosku zachować.

#polityka #bekazpisu
zgubilessiejelonku - Myślę, że można śmiało powiedzieć, że jesteśmy w dupie.

Jak dla...

źródło: Untitled-1

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@zgubiles_sie_jelonku: Dlaczego uważasz że PiS i Konfederacja miałyby wejść w koalicję?

"W tym momencie nie bierzemy pod uwagę żadnej koalicji. Jesteśmy skupieni na jak najlepszym wyniku w wyborach, ponieważ chcemy realizować nasz program. Nie toczymy absolutnie żadnych rozmów koalicyjnych. Nie jesteśmy zainteresowani współtworzeniem rządu z Mateuszem Morawieckim, którego uważamy za kłamcę" - Mentzen, Marzec 2023

"Konfederacja nie jest i nie będzie zainteresowana przedłużaniem systemu władzy opartego o Ziobrę, Niedzielskiego, Morawieckiego, Kaczyńskiego,
  • Odpowiedz
@karakanjaroslaw:

Ja rozumiem, że można Konfy nie lubić za Brauna, Korwina czy narodowców, ale to grzanie domniemanej koalicji jedynie umocni PiS.


A to nie jest takie pewne, bo jak powiedziałem, elektorat konfy jest najbardziej mobilny ze wszystkich. Ich atutem jest to, że jeszcze nie rządzili, ale największą słabością jest możliwa koalicja z PISem. Dlaczego? Bo to konfa przejmuje elektorat PISu, a nie na odwrót. Zauważ, że niedawno PIS bardzo krytykował konfederację,
  • Odpowiedz
@zgubiles_sie_jelonku: przecież jeszcze do niedawna panowała retoryka, że Konfa to niszowa partia, która nie chce rządzić ani wspolrzadzic, tylko ssać dotacje przy minimalnym poparciu i ich taktyka to byc zawsze przeciwko czemuś, bo nie mają zadnego programu i postulatów xD
Powiedzmy sobie szczerze-to KO I Lewicy jest bliżej do PiS niż Konfie.
  • Odpowiedz