Wpis z mikrobloga

#pocztapolska to jednak fachowcy. Miałem do dzisiaj do odebrania paczkę od chińczyka z lokalnej poczty. Przychodzę koło południa stanąć sobie w kolejkę, bo akurat miałem wolne. Poszło gładko, tylko z 15 min stania. Proszę młodej Julki, że paczkę chce odebrać, spisuje numerki z telefonu i pytanie, a do kiedy Pan miał odebrać. No do dzisiaj przecież napisane. Coś tam sprawdza i się okazuje, że pół godziny temu cofnęła ją do zwrotu. No to pytam uprzejmie, czy może cofnąć, może gdzieś tam leży jeszcze. Idzie szukać, wraca po chwili, czytnik w rękę i jakże miła dla mnie informacja. Niestety nie da się jej już cofnąć, nic Panu nie poradzę niestety. I tak się patrzymy na siebie i na te paczkę co trzyma na kolanach. Widzę, że ona chciałaby mi ją oddać ale system jest #!$%@? i nie może. Żartuję, że może pod ladą da radę. Oczywiście z pomocą przychodzi starsza koleżanka i oznajmia, że to przesyłka tabletowa, czy #!$%@? wie co i się nie da tego cofnąć. Także papa paczuszko, wracaj do chinczyka, byłaś tak blisko, na wyciągnięcie ręki ale nie dla psa to.
#heheszki #zalesie
ezekiell0 - #pocztapolska to jednak fachowcy. Miałem do dzisiaj do odebrania paczkę o...

źródło: ECMRwJ2XsAAj_n9

Pobierz
  • 71
  • Odpowiedz
@czmaja Bo to nie jest tak łatwo jak to się wydaje. Wszyscy wiemy że ta paczka jest na poczcie ale nie można jej wydać,dopóki listonosz nie wróci z rejonu i nie rozliczy się ze wszystkiego (W sensie z paczek i listów)
  • Odpowiedz
@ezekiell0: Jeśli termin odbioru przesyłki jest do dzisiaj to do dzisiaj do zamknięcia poczty masz pełne prawo ją odebrać, a że pracownice sobie dla swojej wygody wbiły w system komputerowy o dzień wcześniej zwrot przesyłki to Ciebie nie obchodzi. To ich poważny błąd i problem. Jeśli nie wydały Ci przesyłki to złamały prawo, bo ta paczka to twoja własność jeśli zgłaszasz się na pocztę w ustawowym terminie od awizowania. Nie raz
  • Odpowiedz
@r333m4k444: byłam zbyt zaskoczona. Co ciekawe, to były dokumenty z banku, miał sprawdzić moją tożsamość i odesłać podpisane. Nie odebrałam bo się obraziłam (XD) bank dostał z powrotem pustą kopertę, ale chyba nikt nie zaglądał i potraktowali to jaki podpisane dokumenty. Cyrk.
  • Odpowiedz
@ezekiell0 no cóż, uwielbiany przez wszystkich i post wprowadził to samo. Mija godzina odbioru i nie możesz odebrać paczki, nawet jak jest w paczkomacie. Wcześniej było tak, że jak mijał termin odbioru to można było wyciągnąć pake, jak tylko zdążyło się przed kurierem.
  • Odpowiedz
Przecież gdyby nie te regularne kroplówki z budżetu to dawno by już padła.
Z takim podejściem do klienta i technologią nie miała by żadnych szans.
  • Odpowiedz
Miałem do dzisiaj do odebrania paczkę od chińczyka


@ezekiell0: chodzenie na pocztę w 2023 XD jak można się tak nie szanowac?

Jak coś nie umożliwia wysyłki do punktu odbioru to dla mnie nie istnieje. Na Ali też w cholerę sprzedawców już obsługuje paczkomatu.
  • Odpowiedz
@ezekiell0: albo bajt albo jestes niedorozwiniety skoro masz odbior do tego konkretnego dnia i nie odbierasz paczki tylko sie patrzysz na Julke i piszesz wysryw na wykopie :D
  • Odpowiedz
@ezekiell0 ja sobie zamówiłem koszulkę z UK przychodzi listonosz i mu mówi 42.50. a ja takie co jest. ponoć podatek. tylko nawet nienwiem jaki i za co- on też nie XD
  • Odpowiedz
Jakby poczta polska padła to by się skończyło zamawianie gówien z AliExpress po 1 USD z darmową dostawą, bo kto Ci dostarczy śmieci od Chińczyka za darmo? Nie ma czegoś takiego jak darmowa dostawa, zawsze ktoś za to płaci. Poczta dokłada do interesu, bo Chiny są w globalnym systemie pocztowym traktowane jak trzeci świat i ponoszą śmieszne koszty. InPost za darmo nie będzie robił.


@Bpnn: przecież poczta polska ponosi koszty tylko
  • Odpowiedz
I tak się patrzymy na siebie i na te paczkę co trzyma na kolanach. Widzę, że ona chciałaby mi ją oddać ale system jest #!$%@? i nie może


@ezekiell0: trzeba było poprosić ją, żeby ci ją pokazała bliżej. Zabrałbyś swoje i wyszedł. Ciekawe co by zrobiła XD
  • Odpowiedz
@ezekiell0: PP to stan umysł. Jak odebrać paczkę to do 12, a nie o 19. Ale jak miałem awizo w skrzynce i szedłem na pocztę po paczkę ok 16 to paczki nie ma... Bo listonosz ją ma :|
  • Odpowiedz
z wielkim czerwonym napisem TYLKO DO RĄK WŁASNYCH,


@CheSlaw: jeśli nie było wykupionej usługi "za potwierdzeniem odbioru", to napis "do rąk własnych" na kopercie jest tylko napisem, równie dobrze mogło tam być napisane "love Anetę", "Legia Wój", "HWDP" albo cokolwiek.
  • Odpowiedz