Wpis z mikrobloga

#wojna #ukraina #rosja #katolicyzm
Naszła mnie ostatnio taka rozkmina na temat papaja franciszka. Nie to żebym miał potrzebę bronić go ale chciałem zrozumieć jego działania wobec wojny.

Papaj Franciszek to tak naprawdę Jorge Mario Bergoglio ur. 17 grudnia 1936 w Buenos Aires. Jego młodzieńcze lata przypadają na złote czasy Juana Perona.
Peron mocno nacjonalizowal cały kraj, ingerował w gospodarkę a jego polityka zagraniczna była mocno anty brytyjska i antyamerykańska. Wujo Joe tego nie lubił więc organizował poprzez cia bojówki które chciały a później przeprowadziły rewolucje.

No i tu moja teza.

Czy papież Franciszek odbiera sytuację na Ukrainie poprzez pryzmat mieszania się usa w politykę wewnętrzną Argentyny w latach 50 xx wieku? Dlatego jest taki Ameryko sceptyczny? Bo wie że usa nie zawsze działa w imię pokoju tylko swoich partykularnych interesów.

Co wy o tym myślicie?
Pobierz
źródło: 14d620af2438de4cbd91c425847fba96bba205fada31de15fa77b870b6c123a2
  • 14
@Nester86:
Jak dla mnie, nie ma potrzeby brać pod uwagę tego co mówi taki czy inny arcy-mag.

Na szczęście to nie średniowiecze i ich sprawczość jest żadna.

Na poziomie opinii wyrażonej przez przewodniczącą koła gospodyń z Otwocka, z całym szacunkiem.
@Nester86: Może nie aż tak jak my ruskich nie lubimy, bo Jankesi mu kraju przez 168 lat nie okupowali, ale jest mocno sceptyczny w stosunku do nich + zapoznaje się pewnie też ze stanowiskiem/propagandą Rosji + z racji pełnionej funkcji musi wzywać do zakończenia działań zbrojnych za wszelką cenę.
@SpalaczBenzyny: myślisz że jego zachowanie plynie z odgórnych decyzji jakiej grupy która zarządza. Czytając książkę "Sodoma" jawił się tam obraz organizacji tak skostniałej że bankiem watykańskim który posiada ogromne aktywa zarządzał jakiś klecha bez wykształcenia.
@Nester86: tak mi się wydaje, tj. podchodzą do tego politycznie,
z drugiej strony może też mieć miejsce sytuacja o jakiej piszesz,
"szczekanie NATO przed drzwiami Rosji" które wypowiedział Franciszek miała być jakaś zasłyszana opinia więc możliwe, że faktycznie jest podatny na manipulacje, można mu wcisnąć co się chce a on to później powtarza
Dlatego jest taki Ameryko sceptyczny?


@Nester86: a jest. Jak prawie cała Ameryka Południowa i Afryka. Tam USA niczego dobrego nigdy nie wniosło. W Ameryce Południowej dochodzi jeszcze powszechne zamiłowanie do socjalizmu a nawet komunizmu.