Wpis z mikrobloga

Czy jeśli w takiej baterii zepsuł się grzybek kierujący wodę do prysznica lub do wyjścia bateryjnego - da się go jakoś naprawić, czy trzeba kupić nową baterię? Grzybek chodzi lekko, woda niezależnie od położenia płynie wyjściem przez baterię i prysznic.
Nie mam z tym zupełnie doświadczenia, bateria działała ok z 10 lat i nie chcę jej wyrzucać, bo poza tym jest ok.
Pomóżcie (*_*)

#diy #naprawiajzwykopem #kiciochpyta #budujzwykopem
mathmed - Czy jeśli w takiej baterii zepsuł się grzybek kierujący wodę do prysznica l...

źródło: temp_file.png2446727440575206283

Pobierz
  • 11
@mathmed: ogólnie sprawa jest prosta. Ten "grzybek" to fachowo nazywa się "przełącznik natrysku". Odkręcasz wąż od słuchawki prysznicowej, a potem odkręcasz ten "grzybek" bo prawdopodobnie będzie na gwincie. Potem przy użyciu klucza odkręcasz sam przełącznik - od góry przy użyciu klucza płaskiego/żabki lub od dołu przez otwór wylotowy do węża prysznicowego przy użyciu klucza impusowego/ampułowego. Jeśli całość mocno zakamieniała to pewnie nie będzie tak łatwo, ale to trzeba na spokojnie xD.
strusmig - @mathmed: ogólnie sprawa jest prosta. Ten "grzybek" to fachowo nazywa się ...
@strusmig @jabberok
Sprężyna była ok, ale już podkładki trzymające silikonową uszczelkę nie. Wymieniłem.
Niestety plastiki rozpadają się w rękach. I uszczelki na obwodzie modułu też, ale póki co działa. Nówka 50zł na Alle i stronie producenta. Póki co postoję :-)