Wpis z mikrobloga

Mam alfę Giuliettę, zapaliła się kontrolka check engine, kolega podpiął ten dynks pod gniazdo serwisowe i wyszły takie błędy. Gówno się na tym znam, więc dla mnie brzmią poważnie. Odstawię auto do serwisu oczywiście, ale pytanie zasadnicze - czy to są jakieś super hiper pilne usterki, z którymi nie można jeździć, czy można na spokojnie?
Bo miałem w planach trasę 400km w weekend i nie wiem teraz, czy ryzykować.
#motoryzacja #alfaromeo #alfaholicy #mechanikasamochodowa
advert - Mam alfę Giuliettę, zapaliła się kontrolka check engine, kolega podpiął ten ...

źródło: IMG_2096

Pobierz
  • 20
  • 0
czy samochód oprócz wywalenia checka zachowywał się inaczej ?

@amath: nie. mam WRAŻENIE, że jak podczas jazdy ta kontrolka się zapaliła, to było takie chwilowe zadławienie, ale nie wiem czy sobie tego nie wkręcam. podczas dalszej jazdy nic się nie działo w każdym razie

dało się usunąć błędy ? czy powróciły ?

usunąć się dało, po ponownym odpaleniu auta nie wróciły, natomiat odpaliłem tylko na parkingu, silnik pochodził z minutę i
  • 0
Wypadanie zapłonu, więc no tak średnio bym powiedział.


@piwakk: no kurde, świecie były 2 lata temu wymieniane. oprócz tego że mogą być problemy z odpaleniem auta, to wiąże się to z czymś jeszcze? może zgasnąć podczas jazdy czy coś?
@advert: Problem z zapłonem lub mieszanką. Układ zapłonowy i kontroli mieszanki do sprawdzenia, ale raczej nic strasznego. Filtr paliwa i powietrza wymieniany kiedy?

Jeździć bym nie jeździł, bo jak walnął wtrysk i leje to może popieprzyć tłok i cylinder.
  • 0
@darkdancerr: już sobie odpuściłem pomysł jechania gdzieś dalej, ale teraz się zastanawiam czy do mechanika 30 km dojadę xd u Ciebie jak jebło, to nagle, czy tak jak u mnie wyglądała sytuacja?
@advert: 30 km to nie powinien być problem. U mojej żony po prostu wyskoczył błąd P1063 i przez chwilę był zdławiony silnik. Potem jeszcze trochę jeździła zanim mechanik przyjął i co jakiś czas wyskakiwał znowu ten błąd.