Wpis z mikrobloga

Mirki, czy tylko mi tak powoli działają serwery #nas. Mam #synology DS216j widomo, że ma swoje lata, ale interfejs po kliknięciu czegokolwiek ładuje się 20sekund. Podobnie jak #nextcloud postawiony na T520 przydzielone 4rdzenie, 2,5GB RAMu, 120 GB SSD M2, a czego bym nie wybrał z menu to musze czekać 10 sekund, a system dopiero co postawiony. #informatyka
  • 8
Pamiętaj że mówisz o starym kompie, który ma 2 core procka Marvell Armada 385 88F6820 który był niskoprądową oszczędną opcją nawet w dniu premiery, z 512MB ramu z mnóstwem ciężkiego softu robionego pod znacznie, znacznie mocniejsze modele.

Tak, stare, słabe kompy są stare i słabe. Ba, nawet jak #!$%@? z 2500 na nowego NASa to będzie słaby w hostowaniu aplikacji...
@M4rcin: Synology to niestety już trochę kiepsko i to ma prawo tak działać. Tak jak pisał @annotate to jest stary, nisko prądowy procek z 1GHz na core. Czasem w tel masz wyższe taktowanie ;)

Co do nextclouda to zależy jakie tam masz rdzenie/proc.
Ja mam na razie #nextcloud postawionego na starym lapku z core2duo nawet nie pamiętam jakim z jeszcze okolic 2011 roku i jeszcze zipi, ale nie jest tragicznie i
DS216j


@M4rcin: ten terminal to też jest słaby proc... przecież to są kompy robione pod to żeby tylko wyświetlać zdalny pulpit...

Wydaj te 300-400zł to na allegro kupisz coś w stylu lenovo m710q, czy 720q, albo hp g2 praktycznie taki sam. To zmiażdży go wydajnościowo, a też je bardzo mało prądu i łatwiej rozbudować o dyski i ram.
@M4rcin: No to ten T620 też jakiś super nie wiadomo jaki nie jest. Ale Ubuntu server czy desktop?
Do netu to jest wpięte rozumiem po kabelku?
Co do udostępniani folderu to generalnie się da. Może nie z samego nextcloud koniecznie, ale zależy co konkretnie potrzebujesz.
Możesz na kompie/tel zainstalować klienta nexcloudowego i sobie przez to podglądać zdjęcia. Można sobie podpiąc zasób przez sam protokół WEBDAV (nie wiem jak w windows z